Stokvis Tapes
VIA
Endego
W Mladej Boleslav, w pobliżu fabryki Škoda Auto, firma PEKM (CVG Group) uruchomiła produkcję wiązek elektrycznych do aut Grupy Volkswagena.

Jak informuje Karsten Schnake, członek zarządu Škoda Auto ds. zakupów, zespół PEKM wykonał ogromną pracę, przenosząc linie produkcyjne i zespół 35 ukraińskich pracowników w ciągu zaledwie pięciu tygodni. Przenoszenie produkcji z Ukrainy uruchomiono bezpośrednio po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. Pracownicy przyjechali do Czech około dwa tygodnie temu. W miniony weekend zakończono budowę linii produkcyjnej, a we wtorek 5 kwietnia uruchomiono pierwszą produkcję.

Obecnie wykorzystywana jest tylko część wynajmowanej hali, która do sierpnia ma być w pełni użyta pod produkcję wiązek elektrycznych. PEKM chce zatrudnić nowych pracowników bezpośrednio z Mladej Boleslav i okolic.

Obecnie w nowej lokalizacji produkowane są wiązki elektrycznych do modeli Volkswagen Crafter i Transporter T6, które wytwarzane są w fabrykach spółki Volkswangen Poznań (Poznań i Września). W Mladej Boleslav ma być stopniowo rozwijana produkcja wiązek do modeli Škoda Fabia Combi, Octavia, Kodiaq, Karoq i Superb, dublując produkcję zakładu CVG we Lwowie na Ukrainie. Według przedstawicieli Škoda Auto podjęte działania pozwolą pokryć około 50 procent zapotrzebowania tej marki na wiązki elektryczne. Nowa produkcja nie wpłynie na rozwiązanie kwestii komponentów do Škody Enyaq, gdyż wiązki do tego modelu dostarcza inny dostawca.

35 ukraińskich praocwników to około 3 proc. pracowników CVG na Ukrainie - we Lwowie dostawca zatrudnia około 1 200 osób. Uruchomienie produkcji w Mladej Boleslav traktowane jest jako rozwiązanie tymczasowe, z założeniem "bezpiecznego powrotu na Ukrainę tak szybko, jak to możliwe".
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Zakład Obróbki Skrawaniem Stargard
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Solwit S.A.
FABER CNC
QualityHUB24
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.