Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
23 maja br. Leoni AG poinformowało, że sprzedaje działalność w zakresie standardowych i specjalnych kabli samochodowych, funkcjonującą w ramach Business Group Automotive Cable Solutions (BG AM), tajlandzkiej firmie STARK Corporation Public Company Limited (STARK Corporation).

„Dzięki tej decyzji wzmacniamy nasz bilans, wspieramy trwające rozmowy dotyczące naszego refinansowania i kierujemy się naszą dobrze znaną strategiczną koncentracją na biznesie systemów okablowania”, powiedział Aldo Kamper, dyrektor generalny Leoni.

Sprzedana działalność wygenerowała w roku podatkowym 2021 sprzedaż w wysokości około 1,3 miliarda euro i jest wyceniana na 560 milionów euro. Business Group posiada ogólnoświatową sieć produkcyjną z 10 lokalizacjami w 7 krajach (Niemczech, na Węgrzech, Polsce, Słowacji, Turcji, Chinach i Meksyku). Zatrudnia około 3 300 pracowników.

Zakończenie sprzedaży ma nastąpić w ciągu sześciu miesięcy i jest zależne m.in. od uzyskania zgód partnerów finansujących Grupy LEONI.

Spółka w Polsce, Leoni Kabel Polska Sp. z o.o., została założona w 1999 roku. Dwa lata później w podwrocławskich Kobierzycach uruchomiono produkcję. Zakład posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 9001 i ISO 14001.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
Takoni Sp. z o.o.
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.