Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Konkurs o nagrodę Grupy Fiat jest ogłaszany corocznie już od piętnastu lat i realizowany na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym Fiata (CRF), Spółką Fiat Polska oraz trzema polskimi uczelniami: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Zgodnie z umową, za najlepsze, wyłonione w drodze konkursu, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz prace magisterskie i inżynierskie o szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej, przyznawane są specjalne nagrody finansowane przez CRF, Fiat Auto Poland oraz inne spółki z grupy Fiat - Magneti Marelli, Teksid Iron Poland, Fiat Powertrain Technologies.

Uroczystości wręczenia nagród w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej przewodniczył Prorektor ds. Nauki, prof. dr hab. inż. Tadeusz Kulik. W uroczystości wzięli udział nagodzeni autorzy prac, przedstawiciele Fiata, wykładowcy i pracownicy Politechniki Warszawskiej.

Na Politechnice Warszawskiej w tym roku laureatami zostało sześć osób. Nagrodzone zostały 2 rozprawy doktorskie oraz 4 prace magisterskie.

Przypomnijmy, że dwa miesiące wcześniej, 03.04.2012 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach wręczone zostały już nagrody laureatom konkursu z Politechniki Śląskiej (6 prac) i Akademii Techniczno-Humanistycznej (5 prac).

Zatem na w/w trzech uczelniach w tej edycji konkursu za rok 2011 nagrodzono razem 17 prac (1 rozprawa habilitacyjna, 4 doktorskie oraz 10 prac magisterskich i 2 inżynierskie).
Wszyscy nagrodzeni tegoroczni autorzy prac otrzymali nagrodę w wysokości 4 000 złotych.

Od początku trwania konkursu, tj. w latach 1997-2011, łącznie zostały nagrodzone 283 prace, w tym: 4 rozprawy habilitacyjne i 103 doktorskie oraz 170 prac magisterskich i 6 inżynierskich.

Grupa Fiata m.in. w ten sposób wspiera młodych naukowców, których pasją jest tematyka motoryzacyjna (nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i metody badawcze). Nagrodzone  opracowania  mogą mieć zastosowanie w praktyce - bezpośrednio w fabrykach lub w Centrum Badawczym Fiata.

Przypomnijmy także, że Grupa Fiat nagradza corocznie również dzieci swoich pracowników, które osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, na poziomie świadectw dojrzałości, dyplomów magisterskich, inżynierskich, lekarskich oraz licencjackich. Konkurs jest przeprowadzany w tych krajach, gdzie Fiat ma swoje zakłady produkcyjne. W Polsce w tym konkursie, w dotychczasowych XVI edycjach, przyznano łącznie 2 706 nagród o łącznej wartości ponad 10 mln złotych.

Wykaz osób, które uzyskały stypendium FIATA za najlepszą pracę dyplomową  w roku akademickim 2010/2011  na Politechnice Warszawskiej  zgłoszoną na XV Konkurs:
  1. Małgorzata Wolska - Wydział Chemiczny, „Synteza bioinspirowanych nanomateriałów z wykorzystaniem ścieżki enzymatycznej anhydrazy węglanowej" (opiekun naukowy: prof. dr hab. inż. Janusz Lewiński),
  2. Lech Lasek - Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, „Analiza hałasu samochodowych skrzyń biegów. Próba optymalizacji przekładni zębatych pod kątem zmniejszenia klekotania  i grzechotania" ( prof. dr hab. inż. Wiesław Grzesikiewicz),
  3. Agata Włodarska  -  Wydział Chemiczny,  „Opracowanie podstaw  technologii wytwarzania wodorku glinu" (prof. dr hab. inż. Antoni Pietrzykowski),
  4. Paweł Krawczyk - Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, „Analiza porównawcza napędu CHPTD w różnych konfiguracjach" (prof. dr hab. inż. Antoni Szumanowski).
Wykaz osób, które uzyskały stypendium FIATA za najlepszą pracę doktorską w roku akademickim 2010/2011 na Politechnice Warszawskiej zgłoszoną na XV Konkurs:
  1. Stefan F. Awietjan - Wydział Inżynierii Materiałowej, "Manufacturing, structure and properties of magnetorheological elastomers" (promotor: prof. zw. dr hab. inż. Krzysztof J. Kurzydłowski),
  2. Anna Plewa-Marczewska - Wydział Chemiczny, „Zastosowanie spektroskopii NMR do badania oddziaływań w układach sól - rozpuszczalnik - receptor anionów w modelowych układach stałych elektrolitów polimerowych" (prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek).
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MESH Works Inc.
Impel Group
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.