Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Volkswagen Poznań blisko współpracuje z dwoma szkołami branżowymi: z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni. W roku szkolnym 2021/2022 naukę w klasach patronackich Volkswagen Poznań w tych placówkach ukończyło 59 uczniów.

Dziś, podczas uroczystej inauguracji kolejnego roku szkolnego, zdecydowana większość z nich- 44 osób, odebrało umowy o pracę w Volkswagen Poznań.

W klasach patronackich Volkswagen Poznań, w szkołach w Swarzędzu i we Wrześni, młodzież może pozyskać odpowiednie kwalifikacje w takich zawodach jak: mechanik precyzyjny, elektromechanik pojazdów samochodowych, automatyk z elementami mechatroniki oraz nowość od roku szkolnego 2022/2023 – mechatronik z elementami odlewnictwa. Edukacja w nich jest powiązana z praktyczną nauką zawodu w zakładach Volkswagen Poznań. W czerwcu tego roku trzyletnią edukację w klasach patronackich zakończyło 59 uczniów. 44 z nich, po zakończeniu edukacji podpisało umowy o pracę z Volkswagen Poznań. Umowy odebrali dziś, podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego.

W tym roku szkolnym, w obu placówkach, w klasach pierwszych naukę rozpoczęło kolejnych 47 uczniów, z czego 12 uczniów w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni i 35 uczniów w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu. Za trzy lata ukończą edukację na tym poziomie z kompetencjami znajomości budowy i funkcjonalności maszyn, programowania sterowników logicznych, budowy oraz diagnostyki szaf elektrycznych, robotyki oraz z doświadczeniem w serwisach samochodowych marek koncernu w dziedzinie diagnostyki komputerowej.

„Nasza wieloletnia współpraca z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni przynosi bardzo dobre efekty, w postaci wykwalifikowanych pracowników” – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji. „Dziś wręczyliśmy umowy o pracę kolejnym 44 absolwentom, a przypomnę, że od początku kształcenia w modelu klas patronackich, obie placówki opuściło już blisko 700 absolwentów, z których 90% znalazło pracę w Volkswagen Poznań, w działach odpowiadających ich kwalifikacjom, m.in. w dziale montażu, w lakierni, w zakładzie zabudów specjalnych, czy w Odlewni.”

Nauka w klasach patronackich, połączona z praktyczną nauką zawodu w Volkswagen Poznań, jest na bieżąco dostosowywana do zapotrzebowania na rynku pracy w przemyśle motoryzacyjnym. Najlepszym tego przykładem jest nowy, uruchomiony w tym roku szkolnym kierunek – mechatronik z elementami odlewnictwa. W jego ramach nauka teoretyczna i część praktyk odbywać się będzie w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, a druga część praktyk w Odlewni Volkswagen Poznań, w warsztacie Szkoły Odlewniczej oraz w dziale utrzymania ruchu. Uczniowie w trakcie trzech lat nauki na tym kierunku będą uczyć się montażu elementów, podzespołów i zespołów mechanicznych, pneumatycznych i hydraulicznych a także elektrycznych i elektronicznych. Nauczą się też czynności związanych z rozruchem i konserwacją urządzeń i systemów mechatronicznych w utrzymaniu ruchu w odlewni. W pierwszej klasie poznają również podstawowe czynności związane z technologią odlewania.

Ostatnie lata przyniosły rewolucyjne zmiany w produkcji i eksploatacji samochodów, z ogromnym naciskiem na elektromobilność. Volkswagen Poznań, produkujący w zakładzie we Wrześni w pełni elektryczne modele e-Crafter i MAN eTGE oraz przygotowujący się do rozpoczęcia produkcji w zakładzie w Poznaniu modelu Caddy Hybrid, wdraża zarówno osoby już zatrudnione, jak i uczniów do pracy w zupełnie nowym środowisku komponentów wysokonapięciowych. Stąd uczniowie klas patronackich, już od początku nauki biorą udział w szkoleniach z zasad bezpieczeństwa obowiązujących przy produkcji samochodów elektrycznych.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RABUGINO Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Bimax Sp. z o.o.
HQ Plastics
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.