Stokvis Tapes
VIA
Aalberts
Zarząd Alumetal S.A. poinformował o obustronnym podpisaniu, w ramach rozwoju trwającej od kilku miesięcy współpracy, znaczącej ramowej umowy handlowej przez spółkę zależną Alumetal Poland sp. z o.o. z Tesla Manufacturing Brandenburg SE, której przedmiotem będzie dostawa aluminiowych stopów odlewniczych fabryki w Grünheide (Niemcy).

Umowa datowana jest na 22 listopada 2022 roku i reguluje zasady współpracy do końca 2023 roku. Dostawca nie ujawnia szczegółów ale informujem że w przypadku realizacji dostaw na przewidywanym w kontrakcie poziomie, udział sprzedaży do tego klienta w strukturze skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Grupy Alumetal w 2023 roku może przekroczyć 10 proc., co oznaczałoby, iż Klient ten znajdzie się w gronie 4 największych odbiorców Grupy.

Grupa Alumetal jest największym na rynku polskim i w Europie Środkowo-Wschodniej oraz czwartym największym w Europie producentem wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych. Grupa posiada trzy zakłady w Polsce i jeden na Węgrzech. Każdy z nich posiada certyfikat IATF 16949:2016.

Dostawca współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi zarówno w kraju, jak i za granicą takimi jak: Grupa VW i Nemak.

Wkrótce nowym właścicielem Grupy Alumetal ma stać się Grupa Hydro.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Wirthwein Polska Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
MM Systemy Sp. z o.o.
Poli sp. z o.o.
Alucrom Sp. z o.o.