Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Pracownicy spółki Volkswagen Poznań wraz z pensją wypłaconą w czerwcu otrzymali dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 100% wynagrodzenia zasadniczego.

To dodatkowa premia będąca częścią szerszego pakietu świadczeń socjalnych i finansowych, uzgodnionych z partnerem społecznym OM NSZZ Solidarność, na które mogą liczyć osoby zatrudnione w Volkswagen Poznań.

„Bonus wakacyjny to ważne świadczenie finansowe jakie otrzymują nasi pracownicy. 10 czerwca tego roku poza wynagrodzeniem zasadniczym na kontach naszych pracowników znalazło się dodatkowo 66 milionów złotych. ” – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji. „ Cieszę się, że pomimo wielu wyzwań z jakimi mierzy się branża i ogólnej sytuacji gospodarczej, dodatek pozostał i jak co roku zasili budżety rodzinne naszych pracowników.”

Bonus wakacyjny tradycyjnie już wypłacany jest pracownikom Volkswagen Poznań wraz z majową pensją. To znaczący dodatek, z którego wielu zatrudnionych może sfinansować np. rodzinne wakacje. Wraz z taką podwójną wypłatą wzrasta także wartość składki podstawowej PPE (Pracowniczego Programu Emerytalnego). Pracodawca finansuje ją w całości, a jej wysokość wynosi 3,5 procent wynagrodzenia. Zatem dodatkowe świadczenie nie tylko zasila wakacyjny budżet wielu rodzin, ale również wzmacnia przyszłą emeryturę każdego z pracowników.

Piotr Olbryś Przewodniczący OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań „Bonus wakacyjny to jeden z ważniejszych elementów systemu płacowego w Volkswagen Poznań. Przypomnę tylko, że wynosi on 100% wynagrodzenia zasadniczego naszych pracowników, i został zapewniony na ten i rok kolejny podczas ostatnich negocjacji płacowych. Zwłaszcza w dzisiejszej trudnej sytuacji gospodarczej w naszym kraju jest to silny zastrzyk finansowy dla budżetu rodzin pracowników, który z pewnością pomoże mierzyć się z aktualnymi wyzwaniami.”

Bonus wakacyjny to nie jedyne świadczenie dodatkowe, którym objęta jest załoga Volkswagen Poznań. Poza bonusem, pracodawca zapewnia także stały dostęp do opieki medycznej i specjalistów w przychodniach zakładowych, Pracowniczy Program Emerytalny, pakiet medyczny PZU, bonus świąteczny w okresie Bożego Narodzenia, roczną premię za wyniki.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

SJM EUROSTAT SAS
WAMECH P. A. WĄSIK Sp. J.
BARIBAL Group
1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
PW TYREX Sp. z o.o.