Takoni
Stokvis Tapes
VIA
30 stycznia br. francuska firma CGR, obecna w Częstochowie od ponad 20 lat, otworzyła nowy obiekt, poprawiając tym samym warunki pracy w zakładzie. To nie tylko dowód, że firma dobrze się tu rozwija, ale i działanie współgrające z programem ,,Teraz Lepsza Praca”.

Na miejskich terenach KSSE, gdzie suma nakładów inwestycyjnych to ok. 2 mld zł, pracuje 10 tys. osób.

Nowa hala spółki CGR Polska powstała przy ul. Strefowej, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Obiekt jest integralną częścią istniejącego już zakładu CGR. Dzięki niemu jego powierzchnia rozrosła się do 8,8 tys. m2. Przeznaczony jest na produkcję sprężyn do siedzeń samochodowych, przeniesioną pod koniec 2020 r. z Węgier.

Z zaproszenia na otwarcie hali skorzystał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Na uroczystości 30 stycznia br. obecna była także odpowiedzialna za dobre kontakty samorządu ze środowiskiem inwestorów Anna Tymoshenko, kierująca Centrum Obsługi Inwestora w Biurze Ładu Korporacyjnego Urzędu Miasta. Gości witał dyrektor częstochowskiego zakładu CGR Mariusz Nowicki. Byli też członkowie francuskiej kadry zarządzającej, ale i obecni akurat w zakładzie pracownicy, którzy na czas uroczystości przerwali pracę. Poproszony o głos, prezydent Krzysztof Matyjaszczyk nawiązał do wczesnych starań Miasta o napływ nowych inwestycji w ramach strefy ekonomicznej, mówiąc m.in.:

- Kiedy zaczynaliśmy współpracę z KSSE, szliśmy przede wszystkim "na ilość” - staraliśmy się, aby w Częstochowie było jak najwięcej zakładów – a więc jak najwięcej miejsc pracy. Potem okazało się, że trzeba zmienić tę strategię. Powstał więc program ,,Teraz Lepsza Praca”, a więc zaczęliśmy iść ,,na jakość” 0 aby powstawało jak najwięcej dobrych miejsc pracy, dających satysfakcję, możliwości awansu, rozwoju, kształcenia się. A ta inwestycja, zwiększająca powierzchnię zakładu CGR, tworzy lepsze warunki dla już zatrudnionych tu pracowników.
cgr polska
Częstochowski zakład to jeden z 22 oddziałów CGR (franc. Comptoir Général Du Ressort) na świecie. Francuski koncern istnieje od połowy lat 60. ubiegłego wieku, a w Polsce od 2002 roku. Zatrudnionych było wówczas tylko kilku pracowników. W 2014 roku CGR jako jeden z pierwszych podmiotów skorzystał z ulg specjalnej strefy ekonomicznej, a budowę swojego nowego zakładu ukończył dwa lata później. 80 proc. produkcji w CGR odbywa się na potrzeby branży automotive. Wśród produktów koncernu znajdują się takie komponenty jak zaczepy pasów bezpieczeństwa, kasety zwijaczy pasów, prowadnice pasów, dźwignie przesuwu fotela, szeroki wachlarz różnego rodzaju sprężyn kompresyjnych (rozciąganych i skrętnych). Sprężyny te, produkowane z użyciem maszyn sterowanych numerycznie, znajdują zastosowanie także w innych gałęziach gospodarki m.in. w przemyśle elektrycznym.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
SJM EUROSTAT SAS
FORTY Sp. J. A. Korczyński, M. Tytkowska
WOLMOT Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.