Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Spółka CGR Polska Sp z o.o. już wkrótce rozpocznie rozbudowę swojego zakładu zlokalizowanego w Częstochowie, informuje portal internetowy tego miasta.

Spółka jest jedną z pierwszych firm, które skorzystały z inwestycji w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie. W 2014 r. uzyskała pozwolenie na działalność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a w listopadzie 2016 r. firma przeniosła się do nowego budynku już na terenie KSSE przy ul. Strefowej 12. Proces wprowadzenia firmy w strefę przebiegł niezwykle sprawnie i jako pierwsza rozpoczęła działalność produkcyjną w lokalizacji "Kusięcka".

Do produktów CGR Polska takich jak: zaczepy pasów bezpieczeństwa, kasety zwijaczy pasów, prowadnice pasów i dźwignie przesuwu fotela, dołączył szeroki wachlarz różnego rodzaju sprężyn kompresyjnych, rozciąganych czy skrętnych, których sprzedaż roczna przekracza 50 milionów sztuk. Produkcja tego asortymentu odbywa się na maszynach sterowanych numerycznie. Sprężyny te znajdują zastosowanie w przemyśle elektrycznym oraz samochodowym. Głównym odbiorcą z branży elektrycznej jest firma Schneider Electric, natomiast z branży samochodowej - m.in. Fuji, Bosch, Valeo, Adient czy ZF.

W marcu 2020 roku Grupa CGR International zdecydowała o przeniesieniu węgierskiej produkcji sprężyn do zakładu w Częstochowie.

Wraz ze wzrostem obrotów spółki o 15% wzrosło również zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę mechaników/ustawiaczy maszyn, techników, inżynierów czy operatorów.

Obecna powierzchnia zakładu nie daje już możliwości dalszego rozwoju ze względu na brak miejsca produkcyjno-magazynowego. Właśnie dlatego Zarząd Grupy CGR International zdecydował o rozbudowie o kolejne 2 300 m2. Łączna powierzchnia zakładu po rozbudowie będzie wynosiła 8 800 m2, a nowy budynek będzie integralną częścią obecnej hali produkcyjno-magazynowej.

Zgrzewanie koszy na koło zapasowe oraz ram siedzisk foteli samochodowych to nowe projekty, które CGR Polska już pozyskało i w najbliższym czasie zacznie rozwijać. Celem spółki jest przeniesienie produkcji tych elementów do nowej hali oraz aktywne pozyskiwanie nowych zamówień dla tego rodzaju produktów. Dodatkowo CGR Polska zamierza sukcesywnie zwiększać swoje udziały w rynku części bezpieczeństwa (elementy stalowe dedykowane do pasów bezpieczeństwa/foteli samochodowych) oraz rozwijać produkcję sprężyn.

Planowane rozpoczęcie prac nad rozbudową to IV kwartał tego roku, a oficjalne otwarcie nowej hali przewidywane jest na wrzesień 2022. Szacowany koszt inwestycji to około 6,5 mln zł.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

METCHEM Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.
Galwanizer Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.