Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
W czerwcu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 0,5% w porównaniu z czerwcem ub. roku, kiedy to notowano spadek o 2,6% do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu z majem br. wzrosła o 13,9%.

W okresie styczeń - czerwiec br. produkcja sprzedana przemysłu była o 6,3% niższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 5,1%.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, w czerwcu br. produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 4,9% niższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 9,7% wyższym w porównaniu z majem br.

W większości głównych grupowań przemysłowych w czerwcu br. odnotowano wzrost produkcji w skali roku. Produkcja dóbr konsumpcyjnych trwałych wzrosła o 16,2%, dóbr zaopatrzeniowych - o 3,5%, a dóbr konsumpcyjnych nietrwałych - o 3,3%. Zmniejszyła się natomiast produkcja dóbr związanych z energią - o 9,9% oraz dóbr inwestycyjnych - o 8,6%.

Według wstępnych danych w czerwcu br., w stosunku do czerwca ub. roku, wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 21 (spośród 34) działach przemysłu, m.in.
w produkcji mebli - o 19,3%, wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny - o 17,6%, urządzeń elektrycznych - o 16,9%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 7,0%, w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń - o 6,9%, w produkcji artykułów spożywczych - o 6,3%.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z czerwcem ub. roku, wystąpił w 13 działach, m.in. w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 17,2%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego - o 17,0%, w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 15,2%, maszyn i urządzeń - o 13,0%, skóry i wyrobów skórzanych - o 8,3%, metali - o 7,3%.


gus marzec 2020
W porównaniu z majem br., wzrost produkcji sprzedanej (w cenach stałych) w czerwcu br. odnotowano w 29 działach przemysłu, m.in. w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 80,5%, skóry i wyrobów skórzanych - o 37,2%, mebli - o 33,4%, maszyn i urządzeń - o 22,0%, wyrobów farmaceutycznych - o 20,0%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 15,7%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 13,2%.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z majem br., wystąpił w 5 działach, m.in. w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej - o 6,5%, w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 5,8%.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
Linde  Material Handling Polska Sp. z o. o.
MESH Works Inc.
ABC Colorex Sp. z o.o.
METCHEM Sp. z o.o.