Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Firma doradcza PwC oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) wybrały cztery podmioty, które na przestrzeni ostatniego roku szczególnie zaangażowane były w rozwój zeroemisyjnej mobilności i transportu. To LG Energy Solution, Garo Polska, InPost oraz Shell Polska.

“Lider Elektromobilności 2021” to najważniejsze w Polsce wyróżnienie przyznawane firmom kreującym rynek e-mobility. Tegorocznych Liderów rankingu wybrano na podstawie analizy zgłoszeń w postaci szczegółowych ankiet, zawierających ponad 100 pytań. Zwycięzców wyłoniono zaś z grona prywatnych i państwowych przedsiębiorstw i instytucji – operatorów flot samochodowych, dostawców pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania, podzespołów czy też usług związanych z branżą elektromobilności.

- Musimy mieć świadomość, że zarówno tegoroczni jak i ubiegłoroczni kandydaci mieli przed sobą niełatwe zadanie. Czas pandemii i spowodowane nią perturbacje związane z przerwanymi łańcuchami dostaw sprawiły, że prężnie rozwijający się sektor elektromobilności również odczuł skutki negatywnych zmian, choć w porównaniu z transportem konwencjonalnym wychodzi z kryzysu obronną ręką. Europejska presja na redukcję celów emisyjnych i agresja Rosji w Ukrainie potwierdzają potrzebę szybkiego odchodzenia od paliw kopalnych i transportu spalinowego. To także wyzwanie dla rodzimych podmiotów, które dostosowują swoje plany biznesowe do otaczającej, często niełatwej rzeczywistości, dlatego też liderom i trendsetterom proekologicznych zmian należą się wyrazy uznania - mówi Piotr Michalczyk, partner w PwC Polska, lider zespołu usług dla sektora motoryzacyjnego.

Liderzy e-mobility

Tytuł polskiego „Lidera Elektromobilności 2021” trafił do czterech firm. Główną nagrodę otrzymało LG Energy Solution Wrocław – największy producent baterii do samochodów elektrycznych na świecie i w Europie, którego fabryka w Biskupicach Podgórnych jest także pierwszym zakładem produkującymi baterie EV w Polsce. W badaniu wyróżniono także Garo Polska - największego polskiego producenta stacji ładowania pojazdów elektrycznych, który w ubiegłym roku wypuścił na rynek ponad 50 tysięcy urządzeń typu wallbox, InPost, który intensywnie rozwija swoją flotę elektrycznych pojazdów dostawczych – aktualnie to ponad 315 samochodów elektrycznych, które efektywnie minimalizują ślad węglowego firmy oraz Shell Polska, który jako pierwszy na polskim rynku oddała do użytku kierowców samochodów elektrycznych szybkie ładowarki IONITY o mocy do 350 kW, które są w pełni zasilane zieloną energią.

- Tegoroczna edycja „Lidera Elektromobilności” jest wyjątkowa, ponieważ ten rok był również wyjątkowy. Z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), wynika, że liczba samochodów z napędem elektrycznym zwiększyła się w ubiegłym roku o ponad 20 tys. szt., jest to zatem wzrost o 93% w stosunku od analogicznego okresu 2020 r. Wraz ze wzrostem liczby EV, rozwija się również infrastruktura ich ładowania. Pod koniec grudnia 2021 r. w Polsce funkcjonowały 1932 ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych (3784 punkty). Aktualnie, ten wskaźnik jest jeszcze pokaźniejszy. To cieszy, dlatego z wielką radością wyróżniamy dziś tych, którzy w okresie ostatnich dwunastu miesięcy wykonali tak dużo dla tak wielu, „poszerzając” w ten sposób drogę zeroemisyjnego transportu - mówi Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający PSPA oraz Wiceprezydent AVERE.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
RADMOT Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Mondi Simet Sp. z o.o.