Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
2 i 3 czerwca 2022 r. Volkswagen Poznań organizuje „drzwi otwarte” dla młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych, która swoją naukę chce kontynuować w szkołach branżowych i widzi swoją przyszłość w jednym z zawodów związanych z produkcją samochodów i podzespołów.

W tych dniach, w godz. od 10 do 18, na terenie zakładu Volkswagen Poznań spotkać się będzie można z nauczycielami praktycznej nauki zawodu, uczniami oraz absolwentami klas patronackich, jak również odwiedzić specjalnie przygotowane stoiska, na których prezentowana będzie oferta Kształcenia Zawodowego VWP tj. cztery zawody przyszłości realizowane w ramach klas patronackich VWP. Będzie również możliwość odbycia zorganizowanej wycieczki po zakładzie, podczas której zobaczyć będzie można m.in. halę budowy karoserii i halę montażu modelu Volkswagen Caddy i T6.

Volkswagen Poznań od blisko 17 lat współpracuje z dwoma szkołami branżowymi: z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni. W tych placówkach edukacyjnych, w klasach patronackich VWP, młodzież może pozyskać kwalifikacje odpowiadające wyzwaniom przemysłu 4.0 w takich zawodach jak: mechanik precyzyjny, elektromechanik pojazdów samochodowych, automatyk z elementami mechatroniki oraz nowość od roku 2022/2023 – mechatronik z elementami odlewnictwa. Edukacja w tych klasach daje możliwość praktycznej nauki zawodu bezpośrednio w zakładach Volkswagen Poznań.

By jak najlepiej zapoznać kandydatów do szkół ponadpodstawowych z powyższymi zawodami oraz z produkcją samochodów w Volkswagen Poznań, 2 i 3 czerwca spółka organizuje „drzwi otwarte” podczas których uczniowie klas 7 i 8 – zarówno w grupach zorganizowanych, jak i indywidualnie – będą mogli porozmawiać osobiście z instruktorami praktycznej nauki zawodu, z uczniami oraz z absolwentami, znaleźli zatrudnienie w Volkswagen Poznań. Warto tu zaznaczyć, że z grona 620 absolwentów tych szkół, 87% znalazła zatrudnienie w zakładach spółki w Poznaniu i we Wrześni.

„Serdecznie zapraszamy młodzież, która myśli o związaniu swojej przyszłości zawodowej z branżą produkcji samochodów. Drzwi Otwarte to wyjątkowa okazja, aby bliżej poznać ofertę Kształcenia Zawodowego w Volkswagen Poznań i współpracujących z nami szkół, jak również zobaczyć nowoczesny sprzęt używany w naszej fabryce – np. skanery, stacje zrobotyzowane, czy model kokpitu Volkswagena Caddy. Dużą atrakcją będzie też możliwość zwiedzania obszarów produkcyjnych, podczas której młodzież będzie mogła zobaczyć m.in. halę budowy karoserii, czy halę montażu Caddy i T6” – mówi Dorota Dziedzic, Kierownik Działu Kształcenie Zawodowe, Zarządzanie szkoleniami i Nowe Projekty w Volkswagen Poznań.

Na drzwi otwarte można przychodzić zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach, jednak w każdym przypadku wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne pod numerami: 881 973 864 lub 735 991 379. Odpowiednie informacje w tej sprawie zostały rozesłane również do szkół podstawowych w regionie.
0
Udostępniono
Siemens
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Impel Group
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
ProfilGate
MESH Works Inc.
Pol-Technology Sp. z o.o.