Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Kierowcy elektryków korzystający z sieci ładowania GreenWay będą mieli do dyspozycji siedemdziesiąt nowych ładowarek. To wynik zakupu sieci Revnet przez GreenWay. Wszystkie stacje Revnet zostaną włączone do sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay jeszcze w tym roku.

GreenWay przejmuje sieć Revnet po ogłoszeniu wsparcia inwestycyjnego w wysokości 85 mln Euro, jakie otrzymał w lutym tego roku.

Transakcja przejęcia przez GreenWay spółki Rawicom EV wraz siecią Revnet została przeprowadzona w czerwcu tego roku. Wszystkie stacje sieci Revnet zostaną włączone do publicznej sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay, a także objęte serwisem technicznym największego w Polsce operatora sieci szybkiego ładowania, obsługą klienta i rozwiązaniami roamingowymi. Proces ten będzie realizowany sukcesywnie i ma zostać zakończony w ciągu najbliższych kilku miesięcy tego roku.
MapkaRevnetNa sieć Revnet składają się stacje ładowania AC o mocy 22 kW znajdujące się głównie w lokalizacjach miejskich. W wybranych lokalizacjach GreenWay Polska planuje podniesienie mocy ładowarek poprzez ich rozbudowę do szybkich stacji DC.

- Dzięki transakcji klienci Revnet otrzymają dostęp do największej sieci ładowania w Polsce, wraz z naszą obsługą klienta i dostępnością usług ładowania na najwyższym poziomie w branży - komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. - Z drugiej strony, włączając siedemdziesiąt nowych stacji do naszej sieci, zwiększamy dostęp do usług ładowania dla naszych obecnych klientów. Jesteśmy przekonani, że kierowcy chętnie skorzystają z nowych lokalizacji, szczególnie po ich rozbudowie.

W lutym tego roku GreenWay otrzymał 85 milionów EUR kapitału rozwojowego na inwestycje w sieć stacji ładowania. Celem wsparcia inwestycyjnego jest budowa wiodącej pozycji GreenWay w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

- Dzięki inwestycji znacząco przyspieszyliśmy rozbudowę publicznej infrastruktury ładowania. Realizujemy ten proces zarówno przez budowę nowych stacji, jak i konsolidowanie rynku - mówi Rafał Czyżewski. - Drugim filarem naszej strategii jest budowa pozycji partnera pierwszego wyboru dla biznesu, który coraz bardziej zainteresowany jest elektromobilnością. Również w tym obszarze wsparcie inwestorów stanowi dla nas niezwykle silny impuls rozwojowy.

Bardzo się cieszę, że oddajemy owoc naszej kilkuletniej pracy w dobre ręce – mówi Adam Hłond współwłaściciel i członek zarządu Rawicom SA. - Pragnę podkreślić, że nasza firma nadal pozostaje na rynku elektromobilności, skupiając się na dostarczaniu Klientom wysokiej klasy urządzeń i infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz świadczenia usług montażu i serwisu. Cały czas rozwijamy nasz główny kierunek, w którym od wielu lat się specjalizujemy, jakim jest budowa wielkoskalowych farm fotowoltaicznych.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.