Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Grupa Muhr z siedzibą w Kątach Opolskich (Polska) i Wenden (Niemcy) poinformowała, że 1 maja br.zakończyła przejęcie działalności niemieckiej spółki Rhodius GmbH.

Do tej pory Grupa Muhr, w skład której wchodzi spółka MM Systemy, produkowała wyłącznie elementy do konstrukcji samochodów. Przejęty podmiot produkcyjny powstał dwa lata temu na terenach inwestycyjnych greenfield w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Rostock / Laage i specjalizuje się w produkcji komponentów ram dla berlińskiej fabryki motocykli BMW.

Wytwarzane w Rostocku komponenty to zespoły spawane, które po raz pierwszy zostały zastosowane w nowym modelu BMW GS 1300. Precyzyjnie spawana rama zastępuje dotychczasowe konstrukcje rurowe, co znacząco redukuje masę motocykla i poprawia dynamikę jazdy tego obecnie najlepiej sprzedającego się motocykla BMW.
mm systemy
Zakład działa pod nową nazwą - Muhr Welding GmbH. Przejęto wszystkich 80 pracowników poprzedniej firmy. Zatrudnienie będzie zwiększana proporcjonalnie do rosnących wolumenów produkowanych komponentów.

Aktualnie Grupa Muhr to cztery przedsiębiorstwa: Muhr Metalltechnik (Niemcy), MM Systemy (Polska), MM Technics (USA) i Muhr Welding (Niemcy). Grupa specjalizuje się w produkcji tłoczonych elementów ze stali i aluminium dla wielu znanych marek samochodowych. Współpracuje z takimi klientami jak BMW, Mercedes, MAN, Gedia, MA, Magna, HMT, Vorwerk.

Udziałowcem Muhr Welding GmbH jest spółka MM Systemy, którą zarządza Roland Krause. „Przejęcie zakładu produkcyjnego Rhodius to dowód dobrej współpracy pomiędzy polskimi, a niemieckimi przedsiębiorstwami. Jest to ogromna szansa na rozwój biznesu, a także ogromne wyróżnienie dla całej Grupy Muhr ze strony BMW, gdyż rozszerzamy naszą współpracę o kolejne komponenty na rzecz tej marki” komentuje Roland Krause.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

NESDESIGN Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET Sp. z o. o.
METCHEM Sp. z o.o.