Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Działająca w Żorach spółka MCS Sp. z o.o. została od 1 czerwca br. częścią spółki Kuźnia Polska S.A. z siedzibą w Skoczowie. Połączenie obu firm działających w branży automotive w jeden podmiot pozytywnie wpłynie na prowadzoną dotychczas działalność, zwiększy stabilizację finansową i umożliwi efektywny rozwój.

Kuźnia Polska systematycznie rozwija nowe kompetencje i umiejętności, nie porzucając doświadczenia i zaplecza technicznego, które umożliwia realizację dotychczasowej produkcji.

Dynamiczne zmiany otoczenia wymagają od firm elastycznego działania. Mangata podjęła szereg działań zmierzających do ciągłego rozwoju grupy kapitałowej, co zapewnia stabilne funkcjonowanie Holdingu w zmieniających się warunkach.

MCS to doświadczony producent elementów do układów wydechowych większości produkowanych w Europie marek samochodów. Zajmuje się również obróbką mechaniczną odlewów i odkuwek aluminiowych, żeliwnych, stalowych, a także innych materiałów. Natomiast Kuźnia Polska produkuje najwyższej jakości odkuwek matrycowych łącznie z obróbką cieplną i mechaniczną dla przemysłu motoryzacyjnego, a także dla armatury, automatyki, lotnictwa oraz budownictwa.

W wyniku synergii zwiększone zostaną także możliwości inwestycyjne i kompleksowość oferty, zwłaszcza w zakresie obróbki. Połączone spółki planują też rozszerzenie działalność na nowe rynki i branże. Tu warto dodać, że Kuźnia Polska z powodzeniem rozwija sprzedaż do branży hydraulicznej i maszynowej. MCS z Żor ma coraz więcej odbiorców z sektora rolniczego i dostarcza również elementy hydrauliki.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

BARIBAL Group
item Polska Sp. z o. o.
Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.
K2ROBOTS
GABEC
CWS Polska