Takoni
Stokvis Tapes
VIA
30 listopada br. Katowicka SSE wydała kolejną decyzję o wsparciu dla chińskiego inwestora. Firma Sanhua Automotive Poland Sp. z o. o. będzie produkować komponenty Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV - New Energy Vehicles) w tym w szczególności dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Komponenty które inwestor planuje produkować w ramach nowego zakładu produkcyjnego to wymienniki ciepła, zawory, oraz pompy ciepła. Nowa inwestycja powstanie w Tychach, a jej planowana wartość wyniesie 160 milionów złotych. Docelowe zatrudnienie zakładu może wynieść nawet 350 etatów.

Grupa Sanhua Holding Group powstała w roku 1994 w Chinach. Obecnie działa w ponad 80 lokalizacjach w 17 krajach. W Polsce firma funkcjonuje od roku 2006 i prowadzi działalność w ramach dwóch spółek - Aweco Polska Appliance oraz Polska Appliance. Kluczową kompetencją zakładu w Tychach jest produkcja komponentów z tworzyw sztucznych głównie na potrzeby sektora AGD. Od 2019 roku, firma produkuje również plastikowe elementy na potrzeby sektora motoryzacyjnego. Nowy projekt inwestycyjny będzie realizowany przez nowo powołaną spółkę w ramach grupy Sanhua Holding Group.

W ramach realizacji nowej inwestycji planowany jest zakup linii produkcyjnych oraz industrializacja istniejących budynków w Tychach celem uruchomienia produkcji komponentów Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii. Zatrudnienie w początkowej fazie projektu wyniesie do 100 osób. Firma zakłada, że docelowe zatrudnienie w zakładzie w wyniku zwiększania mocy produkcyjnych może wynieść nawet 350 etatów. Firma w ramach realizacji inwestycji planuje ponieść nakłady inwestycyjne w minimalnej kwocie 160 mln PLN a w maksymalnej 208 min PLN.

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że strefa tyska jako jedna z pierwszych stref ekonomicznych, która rozwinęła się w bardzo szybkim tempie, nadal cieszy się atrakcyjnością dla inwestorów. Nowa inwestycja firmy Sanhua Automotive Poland, jest dowodem na dynamiczny rozwój i atrakcyjność Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kolejny krok w kierunku wzmacniania gospodarki regionu i tworzenia nowych, wartościowych miejsc pracy. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do dalszego wzrostu innowacyjności i konkurencyjności naszej strefy ekonomicznej na arenie międzynarodowej. - podkreśla dr Janusz Michałek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

- To dla Sanhua Automotive Poland ogromny zaszczyt stać się częścią społeczności KSSE i aktywnie uczestniczyć w dalszym rozwoju lokalnego rynku. SANHUA Automotive jest wiodącym dostawcą zaawansowanych systemów i komponentów motoryzacyjnych dla głównych producentów OEM, specjalizującym się w systemach zarządzania temperaturą. Opracowujemy produkty, które zapewniają oszczędność paliwa w pojazdach konwencjonalnych i możliwości zwiększenia zasięgu w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Spółka Sanhua Automotive Poland została zarejestrowana 1 grudnia 2022 roku z siedzibą przy ul. Turyńskiej 80 w Tychach wraz z rozbudową o ponad 13 000 mkw. nowego zakładu, w którym uruchomimy nową dużą linię produkcyjną agregatów chłodniczych o wydajności 3,5 mln, linię do produkcji modułów zintegrowanych o wydajności 1,1 mln oraz linie produktów pozostałych wymienników ciepła.Kontynuujemy rozwój rynku UE z większością klientów OEM i Tier 1, co wiąże się z naszą strategią, odnotowujemy znaczny roczny wzrost sprzedaży na rynku UE, zatrudnienie osiągnie ponad 350 ppl w 2025 r. oraz potencjalną ekspansję naszego drugiego kroku w opracowywaniu kolejnego nowego zakład na terenie KSSE - opisuje nowy projekt inwestycyjny Zhiyun Dai, Excutive General Manager Sanhua Aotomotive Poland.
0
Udostępniono
Automotive CEE Day 2024
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

GATNER GROUP Sp. z o.o. CNC Sp.k.
PW TYREX Sp. z o.o.
Kempny Komponenty
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
ITA Sp. z o. o.  Sp. k.