Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
27 maja br. w Mielcu kierownictwo Grupy KIRCHHOFF, zaproszeni przedstawiciele klientów, władz samorządowych oraz pracownicy świętowali 25-lecia utworzenia spółki KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o., jednego z pierwszych inwestorów w Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.
Od tego czasu zakład KIRCHHOFF Automotive w Mielcu dynamicznie się rozwijał. Obecnie jest jedną z największych i najważniejszych lokalizacji KIRCHHOFF Automotive na świecie.

Powód ekspansji był podyktowany oczekiwaniami klientów, którzy chcieli być bliżej swoich zakładów produkcyjnych w Europie Wschodniej. Wtedy wybór padł na Specjalną Strefę Ekonomiczną w Mielcu, czyli polski odpowiednik Doliny Krzemowej. „Znaleźliśmy tam doskonale wyszkolonych inżynierów oraz infrastrukturę, w której technologia i nauka doskonale się uzupełniają” - mówi J. Wolfgang Kirchhoff, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny KIRCHHOFF Automotive.

Firma w Mielcu od momentu powstania w 1999 roku przeżywa dynamiczny rozwój. Pierwotnie zakład rozpoczął działalność mając 2 tys. m2 powierzchni, wytwarzając pas przedni dla modelu Opel Agila produkowane w ówczesnym zakładzie Opla w Gliwicach.

Kirchhoff Automotive


W 2007 roku wybudowana została druga hala produkcyjna mieszcząca na początku tylko Narzędziownię. Kolejne rozbudowy w latach 2008, 2011, 2015 i 2016 pozwoliły na zlokalizowanie całej placówki Tłoczni Pras Automatycznych i Transferowych pod jednym dachem. Obecnie na zabudowanej powierzchni ponad 36 tys. m2 znajdują się dwa zakłady, w których produkowane są złożone konstrukcje metalowe oraz zespoły metalowo-aluminiowe do nadwozi i podwozi samochodowych. Produkcja obejmuje formowanie na zimno komponentów ze stali i aluminium, przy zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn (serwoprasy), a także montaż skomplikowanych struktur za pomocą zrobotyzowanego zgrzewania punktowego. Występują także procesy spawalnicze, w tym spawanie laserowe. KIRCHHOFF Automotive w Mielcu specjalizuje się również w projektowaniu i produkcji narzędzi.

Obecnie zakład w Mielcu zatrudnia prawie 900 pracowników.

Dostawca posiada jeszcze dwa kolejne zakłady w Gliwicach (od 2005 roku) oraz w Gnieźnie (od 2015 roku). W ciągu ostatnich 25 lat KIRCHHOFF Automotive stał się jednym z największych inwestorów w Polsce (25 lat inwestycji o łącznej wartości ponad 323 mln euro). Firma zajmuje wiodącą pozycję wśród polskich dostawców dla światowego przemysłu motoryzacyjnego i ma znaczący udział w eksporcie towarów do tego sektora.

KIRCHHOFF Automotive historię swojego sukcesu zawdzięcza swoim klientom, zaangażowanym i wykwalifikowanym pracownikom oraz niezawodnym dostawcom.

KIRCHHOFF Automotive - TWORZYMY.MOBILNOŚĆ.BEZPIECZNIE.

Jako dostawca dla przemysłu motoryzacyjnego KIRCHHOFF Automotive oferuje, opracowuje i produkuje złożone konstrukcje metalowe oraz hybrydowe do nadwozi i podwozi. Innowacyjne, ekonomiczne oraz lekkie produkty są odporne na zderzenia i zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom w razie wypadku.

Pojazdy przyszłości - od elektrycznych po autonomiczne - również wymagają rozwiązań, które sprawią, że mobilność jutra będzie bezpieczna.

Jako globalny gracz oferujemy naszym klientom w Europie, Azji i Ameryce Północnej wszechstronną wiedzę specjalistyczną w obszarach związanych z produkcją konstrukcji pojazdów.

Rodzinna firma istniejąca na rynku od 1785 roku jest częścią dzisiejszej Grupy KIRCHHOFF, na którą składają się jednostki biznesowe Automotive, Ecotec, Mobility i WITTE Tools. KIRCHHOFF Automotive reprezentuje największy oddział w tej grupie, zatrudniając 8 000 pracowników w 27 zakładów produkcyjnych w 11 krajach na świecie.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
Craemer GmbH
Galwanizer Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
MESH Works Inc.