Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
6 czerwca br. do zajezdni Wola Duchacka zostały dostarczone dwa elektryczne autobusy Solarisa. To początek realizacji kontraktu, który obejmuje dostawę w sumie 20 autobusów elektrycznych, z czego 13 to pojazdy o długości 12 metrów, a 7 to pojazdy przegubowe. Wszystkie powinny trafić do Krakowa do lipca 2023 roku.

Dostarczone do MPK SA w Krakowie elektryki, zanim wyjadą na regularne linie, muszą jeszcze przejść badania i testy.

Zamówione autobusy elektryczne są niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację, wydzieloną przestrzeń oraz platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring i porty USB do ładowania smartfonów. Każdy pojazd będzie wyposażony w możliwość ładowania przez wtyczkę oraz przez pantograf. Warto podkreślić, że wszystkie systemy i urządzenia funkcjonujące w autobusie, w tym ogrzewanie, będą zasilane wyłącznie energią elektryczną. Zakup 20 autobusów jest dofinasowany kwotą 41,7 mln zł ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przypomnimy, że MPK SA w Krakowie realizuje jeszcze jeden kontrakt, który obejmuje dostawę kolejnych 22 autobusów elektrycznych. Ich dostawa także jest zaplanowana w tym roku. To oznacza, że do końca 2023 roku w Krakowie będzie przewozić pasażerów ponad 120 autobusów elektrycznych, co stanowi ok. 20 proc. całej floty autobusowej MPK SA w Krakowie.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Sigfox Poland Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
MESH Works Inc.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.