Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Pragniemy przypomnieć Państwu najciekawsze wydarzenia, o których informowaliśmy w minionym miesiącu.

TENGLONG Polska buduje zakład w Bieruniu

tenglong new plant
23 marca miało miejsce symboliczne wbicie łopaty na terenie budowy zakładu TENGLONG Polska S.A.

Fabryka powstanie w Bieruniu przy ulicy Strefowej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele kierownictwa spółki oraz władz lokalnych.

TENGLONG Polska S.A. to pierwszy europejski zakład chińskiej Grupy TENGLONG. Spółka działa od 2018 roku i prowadzi obecnie produkcję komponentów do układu klimatyzacji, zatrudniając ponad 40 osób.

Więcej >>>>


Toyota uruchomiła w Polsce produkcję elektrycznych napędów hybrydowych do Toyoty Yaris

Uruchomienie produkcji przekładni hybrydowej SOP HV TA fot. J. Zych 26 kwietnia Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej przekładni do niskoemisyjnych elektrycznych napędów hybrydowych.

Nowa przekładnia będzie współpracować z najnowszej generacji silnikiem o pojemności 1,5 l zaprojektowanym w oparciu o globalną platformę projektową Toyoty TNGA (Toyota New Global Architecture), którego produkcja ruszyła w czerwcu 2020 w Jelczu-Laskowicach. W ten sposób oba polskie zakłady Toyoty wytwarzają hybrydowy zespół napędowy czyli serce samochodu. Zespoły te będą trafiać do nowej generacji Toyoty Yaris produkowanej we Francji a od sierpnia br. również w Czechach.

Więcej o inwestycji TMMP >>>>


Izera znalazła partnera biznesowego. Budowę fabryki sfinansuje każdy z nas

izera premiera1Skarb państwa planuje przejęcie spółki EMP, odpowiedzialnej za budowę polskiego samochodu elektrycznego Izera. Transakcję przygotowuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

- ElectroMobility Poland i jej plan budowy fabryki samochodów elektrycznych to projekt o tak dużym znaczeniu, że powinien otrzymać wsparcie z pieniędzy publicznych - powiedział w rozmowie z "Pulsem Biznesu" minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Model atomowy
Minister nie chciał zdradzić szczegółów dotyczących modelu przejęcia spółki, która buduje polski samochód elektryczny - Izerę. Jednak najprawdopodobniej odbędzie się ono podobnie jak w przypadku spółki PGE EJ1, która będzie odpowiedzialna za budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce..

Więcej >>>>


NRF uruchomiło produkcję w fabryce rdzeni aluminiowych w Polsce

nrf poland plantNRF, firma z ponad 90-letnią tradycją, wiodący producent i dostawca komponentów układów chłodzenia. NRF poszerza swoją ofertę oraz powiększa zdolności produkcyjne.

Teraz robi kolejny krok naprzód. Jesteśmy dumni w NRF, iż możemy oficjalnie ogłosić otwarcie nowej fabryki rdzeni aluminiowych zlokalizowanej w okolicach Gdańska, w Polsce.

Nowa fabryka znajduje się w pobliżu jednego z największych centrów logistycznych w Europie - Gdańska, które zapewnia dobre połączenia międzynarodowe. Wraz z uruchomieniem fabryki w Polsce, NRF wygasił część produkcji w Holandii. W nowej lokalizacji NRF ma zapewnione możliwości dla dalszego rozwoju i zwiększania mocy produkcyjnych.

Więcej >>>>


Pięciolecie europejskiego lidera branży motoryzacyjnej

LG Energy Solution Wroclaw productionKilkadziesiąt linii produkcyjnych, ponad 9 500 pracowników, sto hektarów powierzchni, koszt inwestycji przekraczający 3 mld euro. LG Energy Solution Wrocław - największy w Europie producent baterii do aut elektrycznych - obchodzi piąte urodziny.

Branża aut elektrycznych, jak i baterii je zasilających, w ostatnich latach dynamicznie się rozwinęła. Polska jest europejskim liderem ich produkcji, wyprzedzając na tym polu m.in. Niemcy oraz Węgry. Eksperci sektora automotive podkreślają, że o czołowym miejscu naszego kraju w tym zestawieniu przeważyła zlokalizowana w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych inwestycja koreańskiego LG Energy Solution.

Europejski potentat
Choć od powstania spółki - pierwotnie pod nazwą LG Chem Wrocław Energy - minęło dopiero pięć lat, zakład jest największym w Europie oraz wiodącym na świecie producentem baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych.

Więcej >>>>


PROMA Poland wybuduje nowy zakład w Żorach

promaKatowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (KSSE) poinformowała o wydaniu kolejnej w tym roku decyzji o wsparciu.

Otrzymała ją spółka PROMA Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Tychach. Dostawca motoryzacyjny zdecydował o budowie nowego zakładu w Żorach. Nowa inwestycja przyczyni do powstania co najmniej 80 nowych miejsc pracy, przy kosztach inwestycji ponad 100 mln złotych.

Więcej >>>>



Chiński Ningbo Tuopu Group inwestuje w zakład motoryzacyjny w Poznaniu

Ningbo Tuopu GroupW nowej fabryce firmy Tuopu wytwarzane będą podzespoły do samochodów elektrycznych. Łączne nakłady na inwestycję sięgną 30 mln euro.

W poznańskim zakładzie inwestor planuje zatrudnić 450 osób. Firmę w wejściu na rynek wspiera Biuro Obsługi Inwestorów oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Ningbo Tuopu Group jest notowana na giełdzie w Szanghaju. To lider technologii w zakresie produkcji komponentów do aut, działający w branży od ponad 30 lat. Toupu współpracuje ze światowymi liderami z branży motoryzacyjnej, m.in. Audi, BMW, Fiat-Chrysler, GM, Geely, Ford, Mercedes-Benz, Porsche czy Volkswagen.

Więcej >>>>


SK hi-tech battery materials Poland kupiło 30,5-hektarową nieruchomość w Tucznawie

SK hi-tech battery materials PolandKatowicka SSE (KSSE) poinformowała, że spółka SK hi-tech battery materials Poland wygrała przetarg na sprzedaż gminnej nieruchomości w Tucznawie.

Koreański producent separatorów (LiBS) do baterii litowo-jonowych stanie się właścicielem dodatkowych 30,5 ha w podstrefie KSSE.

Teren ten będzie wykorzystany pod zapowiedzianą w marcu br. inwestycję i budowę trzeciej oraz czwartej fabryki LiBS w Dąbrowie Górniczej.

Więcej >>>>
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Craemer GmbH
Etyfol
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.