Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Startuje druga edycja konkursu „Niebieskie Granty”. Tym razem do zdobycia jest łącznie do 180 tysięcy złotych, które mają zostać przeznaczone na projekty związane z ochroną środowiska oraz integracją mieszkańców.

„Zrównoważony rozwój naszych zakładów jest dla nas jednym z priorytetów. A „Niebieskie granty” doskonale się w ten rozwój wpisują” mówi Stefanie Hegels, prezeska spółki Volkswagen Poznań, która jest organizatorem konkursu.
„Niebieskie granty”: kto się może o nie starać?

W tym roku w konkursie przewidziano sześć grantów. Na każdy z nich organizator przeznaczył od 10 tys. zł do maksymalnie 30 tys. zł. Kwota uzależniona będzie od wartości przedstawionego projektu i decyzji jury. Kto może otrzymać wsparcie? Wszystkie organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski. Z kolei same projekty muszą zostać zrealizowane w sąsiedztwie zakładów Volkswagen Poznań: na poznańskiej Wildzie, osiedlu Antoninek - Zieliniec – Kobylepole w Poznaniu, w gminie Swarzędz oraz powiecie wrzesińskim. „Granty trafią do organizacji, które przedstawią najlepsze pomysły związane z ochroną środowiska. Chodzi tu o działania w zakresie bioróżnorodności, edukacji ekologicznej, czy alternatywnych źródeł energii” – wylicza Anna Pomorska, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w Volkswagen Poznań. „Nowością w tej edycji jest rozszerzenie wsparcia finansowego o projekty wspierające integrację lokalnych społeczności. To odpowiedź na zapytania w trakcie poprzedniej edycji od organizacji, które mają pomysły na działania poprawiające jakość życia mieszkańców. Wkład własny nie jest wymagany” -podkreśla Anna Pomorska.

Formalnie projekty można składać od 1 lipca do 22 września 2024 tego roku. Zwycięzców poznamy podczas „Local Trends Europejskie Forum Samorządowe”, które odbędzie się w październiku w Poznaniu. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: volkswagen-poznan.pl/niebieskie-granty

Co powstało dzięki „Niebieskim grantom”?
„Konkurs „Niebieskie Granty”, który powstał z inicjatywy firmy Volkswagen Poznań, pokazał, że działania prośrodowiskowe mogą realnie zmieniać otoczenie i integrować społeczność” -mówi Justyna Schaefer-Kurkowiak, ekspertka w zakresie rozwoju lokalnego z Centrum PISOP, które jest operatorem konkursu.
Przypomnijmy, że dzięki inicjatywie we Wrześni powstał las kieszonkowy. W kwietniu dzieci, pracownicy-wolontariusze z Volkswagen Poznań, czy seniorzy z Wrzesińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wspólnie zasadzili tam ok. 300 sadzonek drzew metodą Miyawki (charakteryzującą się szybkim wzrostem).

Z kolei na Wildzie w pierwszej edycji „Niebieskich grantów” zwyciężyło stowarzyszenie Schron Kultury Europa (SKE) z Poznania. Co tam powstało? - Stworzyliśmy wspólną przestrzeń dla sąsiadów – opowiada Tomasz Szwałek z SKE. „Powstał ogród społeczny z warzywami i owocami, postawiliśmy kompostownik. Udało się też zaangażować mieszkańców, dzięki czemu mamy teraz na Wildzie swoją strefę wypoczynku i relaksu. „Niebieskie granty” naprawdę zmieniły nasze otoczenie” - dodaje Tomasz Szwałek.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etisoft Sp. z o.o.
Linde  Material Handling Polska Sp. z o. o.
FABER CNC
MESH Works Inc.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.