Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
W maju miesięczne wynagrodzenia pracowników tyskiego zakładu FCA Poland wchodzącego w skład koncernu Stellantis wzrosną o 405 zł brutto. Jest to kolejna podwyżka płac w tej fabryce w 2023 roku. W sumie od stycznia zarobki w firmie wzrosły o ponad 800 zł brutto.

Kwota ta obejmuje podniesienie stawek zasadniczych oraz miesięcznej premii.

Majowa podwyżka została zagwarantowana w porozumieniu podpisanym przez pracodawcę i związki zawodowe, w tym „Solidarność”, 14 kwietnia. Obok podwyższenia miesięcznej wynagrodzeń zakłada ono wzrost dodatków dla pracowników zatrudnionych w służbie utrzymania ruchu. Osoby wykonujący pracę w systemie ciągłym będą otrzymywały dodatek wynoszący 400 zł brutto, czyli o 160 zł więcej niż do tej pory. Natomiast dodatek dla pracowników, którzy zgodnie z harmonogramem, będą przychodzili do pracy w niedziele, został podwyższony ze 120 zł do 200 zł brutto.

Przewodnicząca „Solidarności” w firmie Wanda Stróżyk przypomina, że w styczniu weszła w życie podwyżka wynegocjowana z pracodawcą przez związki jeszcze w 2022 roku. To oznacza, że w sumie w tym roku zarobki w zakładzie wzrosły o 817 zł brutto. - To nie jest mała kwota, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w przeszłości płace były zamrożone przez kilka lat z rzędu. Podwyżki, które teraz negocjujemy nie rekompensują pracownikom strat, które wówczas ponieśli. W efekcie wynagrodzenia w gliwickim zakładzie Stellantis są znacznie wyższe. W Tychach stawki zasadnicze monterów, którzy stanowią największą grupę zawodową, są niższe nawet o ok. 1000 zł. Pracownicy liczą na wyrównanie zarobków, stąd trudno się dziwić, że chcieliby większych podwyżek - mówi Wanda Stróżyk.

W tyskiej fabryce zatrudnionych jest ponad 2 tys. osób.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Takoni Sp. z o.o.
Bodycote Polska Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
DSR S.A.