Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Pracownicy spółki Volkswagen Poznań wraz z pensją wypłaconą w czerwcu otrzymali dodatkowy bonus pieniężny w wysokości 100% wynagrodzenia zasadniczego.

Taka dodatkowa premia jest częścią szerszego pakietu świadczeń socjalnych i finansowych, uzgodnionych z partnerem społecznym OM NSZZ Solidarność, na które mogą liczyć osoby zatrudnione w Volkswagen Poznań.

Bonus wakacyjny wynoszący 100% wynagrodzenia zasadniczego, tradycyjnie już wypłacany jest pracownikom Volkswagen Poznań wraz z pensją w czerwcu. To znaczący dodatek, z którego wielu zatrudnionych może sfinansować np. rodzinne wakacje. Wraz z taką podwójną wypłatą wzrasta także wartość składki podstawowej PPE (Pracowniczego Programu Emerytalnego). Pracodawca finansuje ją w całości, a jej wysokość wynosi 3,5 procent wynagrodzenia. Zatem dodatkowe świadczenie nie tylko zasila wakacyjny budżet wielu rodzin, ale również wzmacnia przyszłą emeryturę każdego z pracowników.

„Spółka Volkswagen Poznań przeznaczyła w tym roku na bonus wakacyjny 62 mln złotych” – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji. „Cieszę się, a jednocześnie jestem dumna z tego, że pomimo sytuacji pandemicznej i wielu wyzwań z nią związanych, udało się nam utrzymać ten ważny dla pracowników dodatek.”

Bonus wakacyjny to nie jedyne świadczenie dodatkowe, którym objęta jest załoga Volkswagen Poznań. Poza bonusem, pracodawca zapewnia także stały dostęp do opieki medycznej i specjalistów w przychodniach zakładowych, pakiet medyczny PZU, bonus świąteczny w okresie Bożego Narodzenia, roczną premię za wyniki, a w ostatnim czasie również dodatkowe dwa dni wolne na szczepienie przeciw Covid-19. Ponadto w ostatnich dniach spółka umożliwiła pracownikom szczepienie na terenie zakładu i w punktach szczepień na terenie dwóch współpracujących ze spółką szpitali w Poznaniu i we Wrześni, a wcześniej również dostęp do bezpłatnych testów na obecność koronawirusa.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ProfilGate
item Polska Sp. z o. o.
QualityHUB24
GABEC
SJM EUROSTAT SAS
YETICO S.A.