Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) poinformowało, że 21 czerwca br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Geely Holding Group dotyczące rozwoju sektora elektromobilności w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział m.in. minister Jakub Jaworowski, Paweł Poneta, Paweł Poneta, pełniący obowiązki prezesa spółki ElectroMobility Poland (EMP) a partnera technologicznego EMP, Geely Holding Group reprezentował Daniel Li, prezes firmy wraz z zespołem.

Jak informuje MAP w chwili obecnej toczą się intensywne prace nad ewaluacją projektu realizowanego przez ElectroMobility Poland. Prace te mają na celu weryfikację wszystkich założeń biznesowych przedsięwzięcia.

Fabryka samochodów elektrycznych ma powstać na terenie 120-hektarowej działki na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego i wybudowana w dwóch etapach (w I etapie - bez tłoczni). Docelowe zdolności produkcyjne określono na 300 tys. samochodów rocznie.
Izera Jaworzno
W grudniu zeszłego roku ówczesny prezes zarządu EMP zapowiadał, że budowa zakładu może rozpocząć się pod koniec I kwartału 2024 r. co finalnie nie nastąpiło.

Pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego uzyskano na początku maja br.

W EMP trwają roszady personalne - ostatnio wybrany prezes został odwołany po kilkunastu dniach.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
CVGS Sp. z o.o. Sp. k.