Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
6 października 2021 roku w Dąbrowie Górniczej (Tucznawa) odbyła się ceremonia otwarcia fabryki separatorów do baterii litowo-jonowych.

W ceremonii otwarcia fabryki pierwszego zakładu wzięli udział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak, ambasador Republiki Korei Mira Sun, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, który reprezentował premiera Mateursza Morawickiego oraz wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, sekretarz urzędu marszałkowskiego Dariusz Ptaś, który reprezentował marszałka województwa śląskiego Jakub Chełstowski, prezydent miasta w Dąbrowie Górniczej Marcin Bazylak, prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczkiej Janusz Michałek, prezes zarządu Korea Export-Import Bank Mun Kyu Bang i prezes zarządu SK ie technology Jae Sok Rho.

Dotychczas koreańska spółka SK ie technology produkowała separatory w Korei i w Chinach. Fabryka w Dąbrowie Górniczej jest pierwszym zakładem produkcyjnym separatorów do baterii litowo-jonowych w Europie, w Polsce. Produkcja w zakładzie w Dąbrowie Górniczej ruszyła w sierpniu 2021 roku pod szyldem SK hi-tech battery materials Poland, po 21-miesięcznej budowie. W Europie, która jest uważana za największy rynek samochodów elektrycznych na światowym rynku motoryzacyjnym, spółka SK hi-tech battery materials Poland jako pierwsza pozyskała bazę produkcyjną separatorów o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2. Jest to ilość separatorów, dzięki której można wyposażyć ponad300.000 samochodów elektrycznych i produkt ten będzie dostarczany do globalnych producentów akumulatorów litowo-jonowych.

SK hi-tech battery materials Poland sukcesywnie staje się kluczowym inwestorem w regionie planującym utworzenie tysiąca nowych miejsc pracy do 2024 roku z deklarowanym budżetem na inwestycję 7 mld zł. Fabryka uzyska roczną zdolność produkcyjną separatorów 1.54 mld m2, a tym samym osiągnie największą moc produkcyjną separatorów w Europie.

Drugi zakład o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2 jest w trakcie budowy z planami rozpoczęcia działalności komercyjnej w 2023 roku, trzeci i czwarty zakład - każdy o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2 również są w trakcie budowy - od lipca bieżącego roku. W rezultacie globalna skala produkcji SK ie technology, obejmująca Koreę, Chiny i Europę, ma osiągnąć łącznie 2.73 mld m2 rocznie.

Separator - jeden z kluczowych elementów akumulatorów litowo-jonowych, jest materiałem ściśle powiązanym ze stabilnością akumulatora. SK ie technology dostarcza separatory dla największych światowych producentów akumulatorów. Zapotrzebowanie na separatory wysokiej jakości wzrasta w szczególności wraz ze wzrostem zapotrzebowania na akumulatory litowo-jonowe o dużej gęstości i stabilności. Separatory w technologii SK ie technology, są produktem spełniającym najwyższe wymogi bezpieczeństwa, doceniane na rynku europejskim za swoją wysoką jakość.

SK hi-tech battery materials Poland rozwija się bardzo dynamicznie realizując projekty służące rozwojowi elektromobilności i kształtujące rolę Polski, jako europejskiego lidera produkcji w tej perspektywicznej branży. Inwestycja przyczynia się do rozwoju polskiego przemysłu, jest również istotnym działaniem na rzecz społeczności lokalnej. Działania te są realizowane między innymi poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz wsparcie lokalnych instytucji kulturalnych i placówek edukacyjnych. Jednym z najistotniejszych w ostatnim czasie projektów wspierających lokalne instytucje kulturalne jest objęcie przez SK hi-tech battery materials Poland roli Mecenasa 13 edycji Międzynarodowego Festiwalu im. Michał Spisaka. Kolejnym niezwykle istotnym realizowanym projektem na rzecz lokalnej społeczności jest nawiązanie przez spółkę współpracy ze szkołami technicznymi w regionie. Dzięki wsparciu ze strony SK w szkołach powstaną nowoczesne pracownie, a uczniowie i absolwenci będą mieli możliwość zdobycia cennego doświadczenia i zapoznania się z najnowszymi technologiami.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Takoni Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
Etyfol
Alucrom Sp. z o.o.
GABEC
Lubricant Polska Sp. z o.o.