Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Solaris zdobył dwie nagrody w konkursie „Polski Bus Roku 2023” organizowanym przez portal branżowy transinfo.pl. Producent zwyciężył w dwóch kategoriach: Miejski Bus Roku 2023 – z wodorowym modelem Solaris Urbino 12 hydrogen – oraz w kategorii Międzymiastowy Bus Roku 2023 z Urbino 10,5 w wersji mild hybrid.

Dwa modele autobusów marki Solaris otrzymały tytuł „Polskiego Busa Roku 2023”. Producent zwyciężył w kategorii Miejski Bus Roku – został nim autobus wodorowy Urbino 12 hydrogen w barwach MPK Poznań, oraz w kategorii Międzymiastowy Bus Roku – za Urbino 10,5 mild hybrid w barwach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Organizatorem konkursu jest portal branżowy transinfo.pl. Jak podaje organizator, ocenie konkursowej poddane zostały zarówno bestsellery rynkowe, jak i nowe konstrukcje debiutujące w 2023 roku.

- Cieszymy się, że pojazdy marki Solaris są doceniane na rodzimym rynku. Szczególnie satysfakcjonujący jest fakt, że wyróżnienie otrzymały pojazdy nisko- i zeroemisyjne, co odzwierciedla naszą wizję rozwoju. Autobusy wodorowe zadebiutowały na polskich ulicach w 2022 roku, cieszymy się, że ta technologia od razu spotkała się z uznaniem kierowców i pasażerów - skomentował Mateusz Figaszewski, Dyrektor ds. komunikacji w Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Zwycięski Solaris Urbino 12 hydrogen w barwach MPK Poznań jest jednym z 25 sztuk pojazdów napędzanych energią pochodzącą z wodoru dostarczonych przez producenta do poznańskiego przewoźnika. Ta nowoczesna technologia wyróżnia się nie tylko niskim poziomem hałasu, ale przede wszystkim brakiem emisji – produktami ubocznymi reakcji chemicznej w ogniwie paliwowym znajdującym się na dachu pojazdu są jedynie woda i ciepło.

Autobusy wodorowe zyskują coraz większą popularność na europejskim rynku. Tylko w 2023 roku Solaris otrzymał zamówienia na 535 pojazdów Urbino hydrogen. Autobusy wodorowe są już obecne także w Polsce, oprócz Poznania także w Koninie i Lublinie. Na dostawy czeka w tym roku Wałbrzych.

Zwycięskie statuetki zostaną wręczone podczas tegorocznych targów Transexpo 2024, które odbędą się w dniach 16-18 października w Kielcach.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

DSR S.A.
Wirthwein Polska Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
Craemer GmbH
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.
 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.