Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Przejście na pojazdy elektryczne (EV) to trudna droga dla producentów samochodów. Firmy o długiej tradycji, które produkowały pojazdy z silnikami spalinowymi, wkraczają teraz w zupełnie nową dziedzinę platform pojazdów. Przyjrzyjmy się najważniejszym wyzwaniom stojącym przed branżą produkcji pojazdów elektrycznych i poznajmy najnowsze innowacyjne rozwiązania na horyzoncie.

W miarę jak w produkcji pojazdów elektrycznych (EV) pojawiają się nowe platformy, producenci stają przed złożonym wyzwaniem związanym z wydajnością zakładów. Do linii produkcyjnych można dodawać dodatkowe stacje, aby produkować pojazdy hybrydowe typu plug-in, ponieważ mają one pewne cechy wspólne z liniami silników spalinowych.

W przypadku firm produkujących pojazdy elektryczne z pełnym akumulatorem (BEV) ponowne wykorzystanie istniejących linii nie wchodzi w grę ze względu na zupełnie inną konstrukcję pojazdu.

Dobra wiadomość jest taka, że automatyzacja oferuje rozwiązanie optymalizujące wykorzystanie przestrzeni, umożliwiając producentom samochodów maksymalizację wydajności bez konieczności tworzenia nowych obiektów. Rozwiązania z zakresu automatyzacji mogą radykalnie poprawić wykorzystanie powierzchni, umożliwiając przechowywanie części w miejscach trudno dostępnych dla człowieka.

Szkolenie pracowników przyszłości

Wprowadzenie nowych platform pojazdów w dobie samochodów elektrycznych (EV) wymaga odmiennych procesów produkcyjnych, co oznacza znaczne inwestycje kapitałowe. Wielu producentów w dalszym ciągu produkuje tradycyjne silniki spalinowe, co zwiększa złożoność i koszty, ale jest to konieczne, biorąc pod uwagę obecne trendy rynkowe.

Chociaż outsourcing części akumulatora może być rozwiązaniem, większość głównych producentów samochodów woli własną produkcję kluczowych elementów, takich jak silniki spalinowe, ze względu na skalowalność i kontrolę jakości. W miarę jak staje się jasne, że pojazdy elektryczne pozostaną na rynku, główni producenci samochodów elektrycznych będą chcieli w mniejszym stopniu polegać na zewnętrznych dostawcach w zakresie tak krytycznego elementu pojazdu.

Automatyzacja i elastyczne rozwiązania produkcyjne mogą pomóc uwolnić pracowników od zadań niegenerujących wartości dodanej, aby mogli skupić się na przekwalifikowaniu. Na przykład autonomiczne roboty mobilne (AMR) mogą przejąć zadanie pobierania części z półek, dzięki czemu pracownicy nie muszą już tracić czasu na pokonywanie dużych odległości w celu ręcznego pobierania części.

Szacowanie poziomu zapotrzebowania na nowe pojazdy

Ponieważ pojazdy elektryczne są stosunkowo nowe na rynku, w branży motoryzacyjnej brakuje danych historycznych, które pozwalałyby na wiarygodne oszacowanie rocznej wielkości produkcji potrzebnej do zaspokojenia popytu konsumentów na konkretny model pojazdu elektrycznego. W rezultacie na tym etapie działania te mają raczej charakter szacunkowy.

Oznacza to, że linie produkcyjne firm EV muszą być bardzo skalowalne i elastyczne. To, co mogłoby rozpocząć się jako produkcja na małą skalę, może nagle zwiększyć popyt. Zapotrzebowanie to mogłoby wówczas osiągnąć bardzo szybko szczyt. Takie szybkie zmiany mogą wymagać przezbrojenia i inwestycji w większą siłę roboczą, nową przestrzeń przeznaczoną specjalnie dla nowego pojazdu lub wszystkie powyższe.

Elastyczne rozwiązania produkcyjne zostały zaprojektowane tak, aby minimalizować koszty i przestoje związane ze zmianą pojazdu, zarządzać innowacjami przy jednoczesnym wspieraniu starszych potrzeb i pomagać firmom zachować konkurencyjność na szybko zmieniającym się rynku. Ta zdolność adaptacji umożliwia firmom motoryzacyjnym utrzymanie konkurencyjności na szybko rozwijającym się rynku. Na przykład roboty współpracujące można łatwo dostosować do różnych zadań, co pomaga zminimalizować konieczność wymiany sprzętu.

Produkcja pojazdów elektrycznych była kiedyś postrzegana jako odległa możliwość, ale już tak nie jest. Ponieważ kluczowi gracze w branży łączą siły, aby opracowywać niedrogie i wydajne pojazdy elektryczne, firma OMRON wyróżnia się jako czołowy lider automatyki przemysłowej. Według agencji Reuters przewiduje się, że do 2030 r. rynek komponentów akumulatorów do pojazdów elektrycznych potencjalnie osiągnie wartość 250 miliardów dolarów. Producenci samochodów muszą teraz stawić czoła wyzwaniu, jakim jest zaspokojenie rosnącego popytu przy jednoczesnym wspieraniu innowacji.

Informacje dotyczące firmy OMRON Corporation
OMRON Corporation to wiodąca na świecie firma z branży automatyki, która oferuje rozwiązania oparte na technologii „Sensing & Control + Think”. Obszary działania firmy OMRON obejmują wiele sektorów: od automatyki przemysłowej i podzespołów elektronicznych, przez systemy infrastruktury społecznej i opiekę zdrowotną, aż po rozwiązania środowiskowe. Firma powstała w 1933 roku i zatrudnia około 29 000 pracowników na całym świecie, dostarczając produkty i świadcząc usługi w około 120 krajach i regionach. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy OMRON: http://industrial.omron.pl
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Mondi Simet Sp. z o.o.
ST TRADING Sp. z o.o. (NORM HOLDING)
Galwanizer Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
MESH Works Inc.