Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa UOKiK, że w samochodach marki Mercedes, modele: Typ 167 (GLE, CLS), wyprodukowanych od 28.08.2018 r. do 18.07.2020 r., może być nieprawidłowo zamontowany elastyczny przewód spustowy układu klimatyzacji.

W takim przypadku do wnętrza pojazdu może dostawać się woda kondensacyjna z układu klimatyzacji. Woda kondensacyjna może dostawać się do wnęki na nogi z lewej/prawej strony i powodować korozję zamontowanych tam części elektrycznych i/lub zwarcie lub prąd pełzający. Wzrasta przez to ryzyko powstania pożaru w wyniku zwarcia. Ponadto może m.in. nie działać automatyczne połączenie alarmowe (eCall), może nie być możliwe odblokowanie pojazdu i/lub jego uruchomienie, jak też może nastąpić aktywacja trybu awaryjnego pracy silnika, zwiększając ryzyko wypadku.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 300 pojazdów.

Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu sprawdzenia elastycznych przewodów spustowych wody kondensacyjnej, a w razie potrzeby ich poprawnego zamontowania.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ISRINGHAUSEN Sp. z o.o.
BARIBAL Group
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
VEOLIA Water Technologies Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.