Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Volkswagen Poznań nie tylko produkuje znane modele Caddy, Crafter i Transporter, ale również posiada dynamicznie funkcjonujący dział rozwoju technicznego. Obecnie dział ten zatrudnia już 130 specjalistów. Poszukiwanych jest kolejnych 30 - głównie inżynierów do rozwoju elektrycznych i elektronicznych funkcji pojazdów bazujących na oprogramowaniu i sieci.


Grupa Volkswagen jest jedynym globalnym producentem samochodów, który w Polsce nie tylko produkuje pojazdy, ale ulokował tu również dział rozwoju technicznego. Komórka ta funkcjonuje w spółce Volkswagen Poznań już od roku 2014. Inżynierowie tam zatrudnieni pracują nad rozwojem innowacyjnych systemów mechatronicznych i elektronicznych oraz opracowują oprogramowanie funkcyjne i sieciowe dla pojazdów produkowanych przez spółkę Volkswagen Poznań w zakładach w Poznaniu i we Wrześni. Dział rozwoju technicznego zajmuje się też konstruowaniem nowych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych elementów karoserii samochodów, zarządza projektami rozwojowymi, robi wirtualne analizy i badania poziomu hałasu w pojazdach oraz prowadzi dogłębne testy samochodów będących jeszcze w fazie konstrukcyjnej. Pracujący w dziale specjaliści przyczyniają się również do rozwoju zaawansowanych technologii „jazdy autonomicznej”.

Wymogi nowoczesnych technologii i dynamicznie rozwijającej się techniki sprawiają, że dział ciągle się rozwija, wdrażając coraz nowsze umiejętności. Szczególnie intensywnie rozwija się obecnie obszar elektryki, elektroniki oraz funkcji opartych na oprogramowaniu i sieci, dlatego dział poszukuje kolejnych 30 specjalistów, którzy zechcą współtworzyć przyszłość motoryzacji.

"Poszukujemy specjalistów z wykształceniem elektrotechnicznym, elektronicznym i informatycznym, czerpiących przyjemność z rozwijania elektronicznych, opartych na oprogramowaniu i sieci, funkcji, systemów i komponentów w pojazdach" - wyjaśnia Grzegorz Solon, kierownik działu rozwoju w Volkswagen Poznań. "Osoby te będą projektować i wdrażać tego typu nowoczesne projekty - od wczesnej fazy koncepcyjnej do produkcji seryjnej. Liczymy na zgłoszenia od specjalistów ze znajomością branży motoryzacyjnej, ale równie mile widziane są zgłoszenia z innych branż. Doświadczenie w realizacji projektów w środowisku międzynarodowym, a także znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego są również pożądane.”

Inżynierowie, którzy wybiorą rozwój swej kariery w Volkswagen Poznań, mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie, a także na szereg dodatkowych świadczeń, takich jak premie miesięczne i roczne premie świąteczne i wakacyjne, , pakiet medyczny czy program emerytalny. Warto również brać pod uwagę, że Grupa Volkswagen, jako jeden z największych producentów samochodów na świecie, oferuje szerokie możliwości rozwoju zarówno w kraju, jak i za granicą.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Impel Group
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
MV Center Systemy Wizyjne Sp z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.
Sigfox Poland Sp. z o.o.