Stokvis Tapes
VIA
Za nami dwa weekendowe dni świętowania 30-lecia spółki Volkswagen Poznań. Z tej okazji, w ostatnią sobotę i niedzielę, na terenie zakładu Volkswagen Poznań w Białężycach k. Wrześni odbył się wielki rodzinny piknik, którego najważniejszymi gośćmi byli oczywiście pracownicy spółki wraz z rodzinami, ale nie zabrakło również partnerów i przyjaciół firmy.

Na uczestników czekało szereg przeznaczonych dla wszystkich atrakcji, a zwieńczeniem świętowania zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, były koncerty gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Spółka Volkswagen Poznań powstała w roku 1993 na bazie ówczesnych zakładów Polmo Poznań. Na początku zatrudniała zaledwie 50 osób. Na przestrzeni trzech dekad rozrosła się do czterech zakładów produkcyjnych, a liczba zatrudnionych sięgnęła 9500. W ubiegły weekend, z okazji 30-lecia firmy, na terenie zakładu w Białężycach k. Wrześni zorganizowano wielki, rodzinny piknik, którego uczestnikami byli pracownicy Volkswagen Poznań z rodzinami, oraz zaproszeni goście – członkowie rady nadzorczej VWP, zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze, przedstawiciele Rady Zakładowej z Hanoweru i Wolfsburga oraz przyjaciele i partnerzy firmy.

„Za nami dwa dni świętowania 30-lecia Volkswagen Poznań. To był wspaniały czas w gronie wielkiej rodziny pracowników i przyjaciół naszej firmy. Cieszę się, że tak licznie skorzystali z naszego zaproszenia. Wszystkie sukcesy tej firmy nie byłyby możliwe bez wkładu i bez pracy zespołowej – wszystkich pracowników Volkswagen Poznań. To oni są fundamentem naszej spółki i to właśnie za ich zaangażowanie i za zgodną współpracę, chcemy tym wydarzeniem całej załodze serdecznie podziękować!” – podkreśla Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

„Fabryka samochodów to nie tylko maszyny i infrastruktura. To przede wszystkim ludzie. To dzięki ludziom, pracownikom Volkswagen Poznań, wkładającym w pracę całe swoje serce i umiejętności, spółka dziś mogła świętować 30-lecie. Ten piknik to ukłon w stronę pracowników, docenienie ich ogromnego wkładu w dynamiczny rozwój firmy, ale też niepowtarzalna okazja do bliższego poznania się nawzajem, do porozmawiania na różne, nie związane z pracą tematy i do pokazania najbliższym swojego miejsca pracy” – mówi Jolanta Musielak, członkini zarządu ds. personalnych i organizacji.

W ciągu dwóch dni weekendu, na terenie pikniku pojawiło się ponad 27 tysięcy osób. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. wyścigi gokartów i drift show w strefie moto, diabelski młyn, czy strefa foodtrucków. Dzieci skorzystać mogły z warsztatów budowania robotów, warsztatów budowania z klocków Lego, symulatorów gier, wielkich dmuchańców i….nielimitowanej waty cukrowej i popcornu! Jak magnes przyciągała uczestników również możliwość zwiedzania fabryki, pokazy działów fachowych, pokazy spawania i malowania karoserii oraz ekspozycja produkowanych w Polsce samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

„Przygotowaliśmy dla gości mnóstwo atrakcji, podczas których wszyscy świetnie się bawili. Z okazji 30-lecia spółki organizowane były liczne konkursy i quizy, które dotyczyły zarówno historii firmy, naszych produktów i były również okazją do sprawdzenia swojej wiedzy ogólnej. Dziękuję za wspólną zabawę, a wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję!.”– mówi Agnieszka Olenderek, członkini zarządu Volkswagen Poznań ds. finansów, zakupów i IT

Piotr Olbryś, Przewodniczący OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań: „Te dwa dni dostarczyły nam wszystkim wiele niezapomnianych emocji. Niezmiernie cieszę się, że nasi pracownicy wraz ze swoimi rodzinami wspólnie spędzili wspomniały czas. Moc atrakcji, pomysłowość, a także ogromne zaangażowanie załogi, sprawiło, że mogliśmy cieszyć się niesamowitą atmosferą. To dzięki ludziom, którzy tworzą tę fabrykę, mogliśmy świętować tak wspaniały jubileusz. 30-lecie Volkswagen Poznań, to także 30 jubileusz działającej w niej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność. Na przyszłość życzę żebyśmy mogli świętować kolejne, tak wspaniałe rocznice”

„Jest mi bardzo miło, że spotkaliśmy się by świętować jubileusz 30-lecia Volkswagen Poznań na terenie najmłodszego z zakładów Volkswagen Poznań - we Wrześni. Z pewnością jedną z największych atrakcji tego jubileuszu była możliwość zwiedzania hal produkcyjnych – działu budowy karoserii i montażu. Cieszymy się, ze z tej możliwości skorzystało tak wielu naszych gości.” – mówi Stefanie Hegels, dyrektorka Zakładu we Wrześni

Zwieńczeniem dwóch dni wspólnej zabawy i świętowania były koncerty muzycznej gwiazdy, która na ogromnej, piknikowej scenie wystąpiła zarówno w sobotni, jak i w niedzielny wieczór.

Piknik 30-lecia Volkswagen Poznań w liczbach:

• Dwa dni świętowania na pikniku
• 27 000 gości
• 15 500 osób zwiedziło fabrykę w Białężycach
• Na okolicznych parkingach stanęło 4600 samochodów
• Scenę o wymiarach 38 m długości i 20 m wysokości budowało 75 osób
• Na teren pikniku wjechało 336 ciężarówek i busów z wyposażeniem
• Obok fabryki stanęły namioty z atrakcjami o powierzchni 7500 m2
• Specjalnie dla uczestników pikniku pracowało 1200 osób obsługi
• Posiłki serwowało 350 ekip cateringowych
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o
WOLMOT Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
SJM EUROSTAT SAS
NESDESIGN Sp. z o.o.