Stokvis Tapes
1LOGISTICS ŻURALSKI
Manutan
VIA
Aalberts
CABKA
Sigfox
7 maja br. w urzędzie miasta Żory została podpisana umowa zakupu działki o powierzchni 7,4 hektara przez spółkę Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o.

W imieniu inwestora umowę podpisali Dyrektor Generalny Rui Angelo oraz Dyrektor Finansowy Luis Miranda. Już wkrótce rozpocznie się budowa drugiego w Polsce zakładu należącego do tego portugalskiego producenta części z tworzyw sztucznych.

Niedawno Katowicka SSE (KSSE) informowała o wydaniu decyzji o wsparciu dla inwestycji w Żorach. Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. wybuduje halę produkcyjną o powierzchni prawie 15 tys. m2. Firma planuje zatrudnić co najmniej 100 pracowników. W ramach inwestycji dostawca ma ponieść nakłady w wysokości co najmniej 89 mln złotych. Decyzja o budowie zakładu związana jest, jak mówią przedstawiciele dostawcy, z zapewnieniem zdolności produkcyjnych, niezbędnych do skutecznej oraz konkurencyjnej realizacji nowych i odnowionych zamówień od głównych klientów w tym regionie Europy.
simoldes zory2
- Od kilku lat konsekwentnie budujemy naszą pozycję w Polsce. Doświadczenie w prowadzeniu fabryki w Jelczu-Laskowicach doprowadziło nas do rozszerzenia naszej działalności na Czechy, a teraz do drugiej lokalizacji w Polsce. To ważny krok, który wiąże się nie tylko z większą odpowiedzialnością, ale także z nowymi wyzwaniami, z którymi będziemy się mierzyć. Da to możliwość rozwoju naszym pracownikom oraz organizacji - mówi dla AutomotiveSuppliers.pl Dyrektor Generalny Rui Angelo.

Budowa zakładu rozpocznie się na początku czerwca, a pierwsze uruchomienie produkcji zaplanowano już na październik bieżącego roku. Dostawca zakłada rozbudowę zakładu w Żorach w przyszłości.

Simoldes Plasticos Polska Sp. z o.o. działa od 2003 roku na Dolnym Śląsku. Zakład znajdujący się w Jelczu-Laskowicach zatrudnia obecnie ponad 600 pracowników. Produkuje komponenty z tworzyw sztucznych wytwarzane metodą wtryskową - wewnętrzne i zewnętrze elementy samochodu, takie jak np. słupki, elementy bagażnika, nadkola i panele drzwiowe. Wśród klientów spółki są m.in. Volkswagen, Audi, Stellantis, Skoda czy Seat.

Spółka posiada certyfikat IATF 16949, ISO 9001 i ISO 14001.

Simoldes Group, w którego skład wchodzi Simoldes Plasticos, zostało założone w 1959 roku z siedzibą w Oliveira de Azemeis w Portugalii. Jest to firma, której udziały od początku w całości pozostają w rękach rodziny Rodrigues. Simoldes Group zatrudnia łącznie ponad 6 tys. osób, a główna działalność przemysłowa Grupy dzieli się na produkcję elementów plastikowych i produkcję narzędzi przemysłowych.
0
Udostępniono

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
EUROTOM Sp. z o.o.
Geo Globe Polska Sp z o.o.
PID-MILL Piotr Dydio
Novacode Sp. z o.o.
Stansefabrikken Automotive