Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
4 maja br. w Karlinie (Zachodniopomorskie) miała miejsce uroczystość zawieszenia „wiechy” na budowanym zakładzie firmy Yinlun Setrab Poland Sp. z o.o.

W uroczystości wzięli udział m.in. Prezes holdingu europejskiego Yinlun Setrab Wang Ning, wiceprezes Hans Jorg Knoll oraz prezes Yinlun Setrab Poland i członek zarządu Setrab AB Pan Fredrik Serger.

Chiński inwestor w grudniu 2020 roku kupił 7-hektarową działkę na terenie gminy Karlino. Latem zeszłego roku rozpoczęto budowę obiektu o łącznej powierzchni 9,8 tys. m2.

W zakładzie w Karlinie od połowy 2023 roku będą wytwarzane między innymi wymienniki ciepła  (HVAC) do aut elektrycznych. W pierwszym etapie utworzonych zostanie 80 nowych miejsc pracy. Docelowo, po osiągnięciu trzeciego etapu w 2025 roku, zatrudnienie wzrośnie do 400 pracowników. Po uruchomieniu produkcji w 2023 roku inwestor planuje rozpoczęcie budowy kolejnych hal o łącznej powierzchni 20 tys. m2. Docelowa wartość inwestycji może wynieść 150 mln euro.

Początki działania Setrab siegają 1967 roku. W 1979 roku szwedzka firma rozpoczęła produkcję aluminiowych chłodnic oleju dla marek Volvo i Saab. W 2007 r. właściciele Setrab AB postanowili zainwestować w nowe obiekty produkcyjne i zdecydowali się na lokalizację swojego zakładu w Polsce na terenach specjalnej strefy ekonomicznej w Karlinie. Właśnie od tego roku w Karlinie funkcjonuje zakład produkujący wymienniki ciepła dla marek klasy premium (Ferrari, Aston Martin, BMW, Audi, Lamborgini). W 2018 roku Grupa Setrab obejmująca dwa zakłady produkcyjne w Szwecji i Polsce została przejęta przez chiński Yilun Co, który w Chinach, USA, Meksyku i Europie zatrudnia około 7 000 pracowników.

Obecnie Yinlun Setrab jako jedna z firm córek chińskiej firmy matki a je celem działania jest uruchomianie i prowadzenie działalności na terenie Europy. Aktualnie Yinlun Setrab w zakładach w Polsce (Karlino) i Szwecji (Malmoe) zatrudnia około 200 pracowników.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Etyfol
EFAFLEX Polska Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
Pol-Technology Sp. z o.o.
Galwanizer Sp. z o.o.
YETICO S.A.