Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Podczas zakończonego 11. Forum MotoSolutions - best practices w przemyśle motoryzacyjnym, które odbyło się w Krakowie (19-20 maja) po raz siódmy zostały wręczone Nagrody Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego.

Wyróżnienia zostały przyznane w pięciu kategoriach: Master Of Automotive Industry, Polish Supplier, Employer, Top Menadżerka oraz Top Manager.

W kategorii Master of Automotive Industry wyróżnienie otrzymała firma Stellantis Gliwice, należąca do międzynarodowego koncernu Stellantis, powstałego z połączenia dwóch globalnych grup motoryzacyjnych, Groupe PSA (produkującego m.in. Ople, Peugeoty, Citroeny DS) oraz Fiat Chrysler Automotive (producenta takich marek jak Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Jeep czy Maserati). Fabryka Stellantis Gliwice jest producentem dużych samochodów dostawczych: modeli Peugeot Boxer, Opel/Vauxhall Movano i Citroen Jumper. Jest inwestycją greenfield w pełny proces produkcyjny, prowadzony w nowo wybudowanym zakładzie, w sąsiedztwie dawnej fabryki Opla Astry. Ta diametralna zmiana profilu produkcyjnego gliwickiej spółki: z produkcji pojazdów osobowych na produkcję pojazdów LCV, stanowi dowód ogromnego zaufania, jakim władze koncernu obdarzyły gliwicki zespół, powierzając mu zupełnie nowy projekt, w ramach którego zainwestowano w nowoczesne technologie, maszyny i urządzenia oraz infrastrukturę.

Gliwice potwierdziły, że to dobrze ulokowana inwestycja, co w dzisiejszych trudnych realiach na rynku motoryzacyjnym jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kompetencji i know-how technicznego pracowników polskiej spółki. W fabryce trwa obecnie końcowa faza rozruchu technicznego, a produkowane od kilkunastu tygodni samochody pilotażowe spełniają już najwyższe rynkowe parametry jakościowe.

W imieniu firmy nagrodę odebrał prezes zarządu i lead of Stellantis Poland p. Andrzej Korpak. - Bardzo dziękuję za to wyróżnienie - jest ono pierwszym jakie odbieram w imieniu Stellantis Gliwice. Z wielką satysfakcją przekażę je całemu gliwickiemu zespołowi, bo to on w największym stopniu przyczynił się do sukcesu tej inwestycji. To ludzie, którzy po raz kolejny udowodnili, że swoim profesjonalizmem są w stanie zagwarantować powodzenie nawet najtrudniejszych projektów - mówi Andrzej Korpak. - Skuteczna realizacja tego zadania była bardzo ważna dla Grupy Stellantis, która jest liderem rynku samochodów dostawczych w Europie już od wielu lat. Koncern zamierza nadal intensywnie rozwijać pion LCV, czyniąc go jednym z głównych elementów swojego planu strategicznego Dare Forward 2030, definiującego działalność korporacji na najbliższe dziesięć lat. Jesteśmy gotowi wspierać te plan na najwyższym poziomie.

W kategorii Polish Supplier wyróżnienie otrzymała firma Polmotors. Przedsiębiorstwo ma ponad 30-letnią tradycję w przemyśle motoryzacyjnym. Dostawca od wielu lat sukcesywnie zwiększa swój zasięg i obecnie dostarcza wytwarzane komponenty do najważniejszych producentów samochodów osobowych takich jak Grupa Volkswagen (VW, Audi, Skoda), BMW, Mercedes-Benz czy Stellantis (PSA, Fiat, Jeep, Opel). Ponad 70 proc. produkcji trafia bezpośrednio na linie montażowe fabryk OEM. Spółka współpracuje także z dostawcami TIER1. Dostawca specjalizuje się w rozwoju i produkcji struktur nadwozi samochodowych. Marka Polmotors jest coraz bardziej rozpoznawalna wśród producentów samochodowych poprzez ciągła współpracę swoich działów R&D z klientami jak i dostawcami, w celu tworzenia coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań. Spółka posiada certyfikaty IATF 16949, ISO 14001, TISAX, ISO 45001. Polmotors jest największym polskim dostawcą struktur samochodowych, zatrudniając ponad 1 000 pracowników.

W imieniu firmy nagrodę odebrał z rąk przedstawiciela DELL Technologies p. Kamila Etela dyrektor zarządzający Polmotors p. Maciej Graboś.

W kategorii Employer wyróżnienie otrzymała spółka ZF Steering Systems Poland, należąca do Grupy ZF. Obecnie spółka obejmuje dwa zakłady - w Czechowicach-Dziedzicach (którego historia sięga 1972 roku) oraz w Bielsku-Białej (zakład działa od 2012 roku). Dostawca specjalizuje się w projektowaniu i produkcji przekładni kierowniczych, zarówno do aut z napędem konwencjonalnym jak również do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Spółka współpracuje z takimi koncernami jak Grupa Volkswagen (VW, Audi, Seat, Skoda), Stellantis (Jeep, Fiat, Opel, Vauxhall, Chevrolet), Renault, Hyundai/KIA oraz Volvo Cars. Ponadto w 2015 roku w Bielsku-Białej uruchomiono Centrum Inżynieryjne, należące do globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych Grupy ZF, realizujących projekty w obszarze aktywnego bezpieczeństwa (dywizja ZF Active Safety). Inżynierowie w bielskim Centrum projektują i rozwijają mechatroniczne układy kierownicze jak i komponenty układów hamulcowych wraz z oprogramowaniem. Ponadto Centrum wytwarza prototypy oraz przeprowadza testy i walidacje akustyczne i mechaniczne dla elektrycznych układów sterowania pojazdami (EPS - Electronic Power Steering Systems). Obecnie w Centrum zatrudnionych jest 244 inżynierów.

ZF Steering Systems Poland ma ugruntowaną pozycję sprawdzonego pracodawcy na wymagającym bielskim rynku pracy. W obu zakładach zatrudnionych jest ponad 1 tys. osób. Spółka należy do Grupy ZF - globalnego koncernu technologicznego, który dostarcza rozwiązania mobilności nowej generacji dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu.

Wyróżnienie w imieniu dostawcy odebrał Rafał Noga, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu ZF Steering Systems Poland Sp z o.o.

Po raz pierwszy w historii Nagród Polskiego Przemysłu Motoryzacyjnego przyznano wyróżnienie w kategorii Top Menadżerka. Wyróżnienie trafiło do p. Agaty Żyglewicz, która jest Globalnym Dyrektorem Jakości w Grupie BWI. Pełniąc tę funkcję odpowiada za zarządzanie procesami jakościowymi we wszystkich fabrykach koncernu i jakość produktu, który trafia bezpośrednio do klientów. Przez lata udowadniała swoją skuteczność i inicjowała szereg działań budujących i usprawniających systemy jakości w BWI Group, co było szczególnym wyzwaniem w okresie formowania się podmiotowości firmy od 2009 roku, jak i potem, kiedy w krótkim czasie zaczęły powstawać nowe zakłady produkcyjne w Chinach, Czechach i USA.

Jako pierwsza kobieta spoza amerykańskich struktur firmy objęła funkcję globalną, czym potwierdziła tylko swoje wysokie kompetencje, a także potencjał polskiej kadry kierowniczej do zajmowania strategicznych pozycji menadżerskich.

W imieniu laureatki wyróżnienie odebrali przedstawiciele BWI Group: p. Krzysztof Kucharczak oraz p. Aneta Kwiatkowska.

W kategorii Top Manager wyróżnienie otrzymał p. Marek Ryczko, Dyrektor Generalny firmy BorgWarner Poland.

Związany z firmą w Jasionce od 2008 roku, od projektu greenfield pierwszej i jedynej w Polsce fabryki turbosprężarek, poprzez wsparcie w transferze i lokowaniu kolejnych projektów i linii produktowych, współtworzenie centrum R&D i europejskiego centrum remanufacturingu. Obecnie Polska jest ważną częścią działalności biznesowej BorgWarner, który zatrudnia na Podkarpaciu 2 300 osób, a w całej Polsce 4 200 osób.

Marek Ryczko współtworzy sukces firmy poprzez promocję kultury continues improvement oraz podejmowaniu działań wzmacniających zaangażowanie pracowników na wszystkich szczeblach organizacji.

Jak mówią pracownicy - Lider Inspirator, wyznaczający ambitne cele dla siebie i zespołu w zakresie rozwoju osobistego jak i osiągania ponadprzeciętnych wyników biznesowych. Zachęca do kreatywności i podejmowanie nowych działań, docenia zaangażowanie indywidualne pracowników.

nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022 nagrody polskiego przemysłu motoryzacyjnego 2022
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
GREG-PLAST
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.