Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Po wprowadzeniu na rynek własnej gamy pojazdów hybrydowych w 2024 roku Renault Korea Motors (RKM) czyni kolejny krok w rozwoju swojego hubu eksportowego i ogłasza podpisanie umowy z Polestar. Produkcja w 100% elektrycznego pojazdu Polestar 4 rozpocznie się w zakładzie w Busan w drugiej połowie 2025 roku.

Podpisano umowę pomiędzy Polestar, Geely Group i Renault Korea Motors na produkcję w fabryce RKM w Busan samochodów Polestar 4 na rynek południowokoreański i na eksport do Ameryki Północnej. Zakład w Busan, z bezpośrednim dostępem do portu morskiego, zatrudnia prawie 2000 osób. Od 23 lat jest znany ze swej doskonałości produkcyjnej i cieszy się godnym pozazdroszczenia statusem lidera rynku południowokoreańskiego pod względem jakości produkcji.

Od 2022 roku Renault Korea specjalizuje się w produkcji pojazdów elektrycznych najwyższej klasy w segmentach D i E, zarówno na rynek krajowy, jak i na eksport. Fabryka w Busan jest w stanie produkować 300 000 samochodów rocznie. Dzięki doskonałym wynikom, wzbudzającym powszechne uznanie, w ciągu ostatnich dwóch lat weszła do grona najlepszych producentów wyposażenia samochodowego w Korei Południowej pod względem jakości początkowej.

Stéhane Deblaise, dyrektor generalny RKM, oświadczył: Polestar 4 będzie pierwszym samochodem elektrycznym produkowanym w naszym zakładzie w Busan. Jest symbolem odnowy Renault Korea Motors i naszej ambitnej wizji przyszłości. Jesteśmy szczególnie dumni z tego nowego partnerstwa i pragniemy podziękować Polestarowi za okazane nam zaufanie.

Ogólnie rzecz biorąc, widzimy, że silne partnerstwo między naszymi udziałowcami - Grupą Renault i Grupą Geely – stwarza nowe perspektywy dla najbliższej przyszłości Renault Korea.

Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar, powiedział: Bardzo cieszymy się, że możemy zrobić kolejny krok w dywersyfikacji naszych zakładów produkcyjnych wraz z Grupą Geely i Renault Korea Motors, które podzielają naszą pasję do zrównoważonej jakości i mobilności. Produkcja Polestar 3 ma rozpocząć się na początku 2024 roku w Chengdu w Chinach, a następnie latem 2024 roku w Południowej Karolinie w USA. Wkrótce pięć zakładów w trzech krajach będzie realizować nasze cele w zakresie globalnego rozwoju.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Kempny Komponenty
Bodycote Polska Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
Promot - Zakłady Metalowe Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.