Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
W porównaniu do zeszłego roku w styczniu produkcja samochodów osobowych w Czechach wzrosła o 21,7 proc. Łączna z linii montażowych zakładów motoryzacyjnych zjechało 112,8 tys. aut.

- Mimo utrzymującej się napiętej sytuacji w łańcuchach dostaw i braku niektórych komponentów, producentom samochodów osobowych udało się w styczniu osiągnąć prawie 22-procentowy wzrost produkcji. Zbliżenie się do przedkryzysowych wartości produkcji pozytywnie wpłynęło więc na krajową gospodarkę. Spadek rok do roku produkcji autobusów pokazuje jednak, że nawet rok 2023 nie będzie łatwy dla czeskiej motoryzacji. Potwierdzają to również szacunki produkcji samochodów osobowych za luty i marzec -  mówi Zdeněk Petzl, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Przemysłu Samochodowego AutoSAP.

Z pośród wspomnianych 112,9 tys. aut na pojazdy z napędem elektrycznym przypadło 11,9 tys. pojazdów (ponad 10 proc. całości), w tym 8 665 samochodów typu BEV i 3 245 samochodów hybrydowych typu plug-in PHEV.

Škoda Auto w pierwszym miesiącu tego roku wyprodukowała w fabrykach w Czechach 70,6 tys. samochodów osobowych. To o 13,2 proc. więcej niż przed rokiem.

W Hyundai Motor Manufacturing Czech zostało wyprodukowanych 24,2 tys. pojazdów, o 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W fabryce w Kolinie styczniowa produkcja była znacząco wyższa niż przed rokiem. W Toyota Motor Manufacturing Czech Republic zostało wyprodukowanych 18,0 tys. samochodów To o 106,7 proc. więcej niż w styczniu 2022 roku.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

RABUGINO Sp. z o.o.
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
YETICO S.A.
Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
CWS Polska
Wirthwein Polska Sp. z o.o.