Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Przed tygodniem informowaliśmy, że po okresie przerwy wakacyjnej w przemyśle motoryzacyjnym w Europie nie nastąpiła oczekiwana poprawa w dostawach komponentów elektronicznych.

W wielu fabrykach aut ograniczono produkcję lub wprowadzono przestoje. W tym tygodniu kolejne zakłady zmieniły swoje plany produkcyjne z powodu niedoboru półprzewodników.

Produkcja aut została wstrzymana w fabrykach Mercedes-Benz w Rastatt w Niemczech i Kecskemét na Węgrzech, poinformował w piątek niemiecki koncern. W pierwszym z nich wytwarzane są modele A Klasa, B Klasa oraz GLA Klasa a w drugiej - B Klasa, CLA Klasa i CLA Shooting Brake. Wcześniej, w minionym tygodniu wstrzymano produkcję w Bremie (C Klasa, GLC oraz elektryczne auta serii EQS) oraz ograniczono działalność zakładu w Singelfingen.

Przed tygodniem po okresie wakacyjnym wznowiona została produkcja w zakładach Škoda Auto w Czechach. Niestety od tego tygodnia, na skutek niedoboru elektroniki, wprowadzone zostały ograniczenia. W głównej fabryce marki, w Mladej Boleslav, na większości wydziałów zawieszono nocną zmianę. Ograniczenia dotyczą talże zakładu w Kvasinach.

W fabryce Stellantis w Sevel we Francji zawieszona jest w tym tygodniu produkcja samochodów użytkowych. Nadal nie przewrócono, wydłużając przerwę urlopową, montażu w zakładzie w Pomigliano na południu Włoch.
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

METCHEM Sp. z o.o.
GREG-PLAST
QualityHUB24
Gumitex Sp. z o.o. Sp.k.
ABC Colorex Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.