Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Nowy Fiat 500 Ibrida, którego premierę zaplanowano na przełomie 2025 i 2026 roku, będzie produkowany w zakładzie Mirafiori w Turynie we Włoszech. Model hybrydowy stanowić będzie dopełnienie niezwykle cenionego Fiata 500e, który również z dumą został opracowany, skonstruowany i zaprojektowany w Mirafiori.

Posunięcie to podkreśla zaangażowanie Fiata w innowacje i zrównoważony rozwój, jednocześnie wzmacniając głęboki związek marki z włoskim dziedzictwem i silną strategiczną rolą Mirafiori. Marka wprowadza również nową 500e MIRAFIORI, specjalną edycję pojazdu elektrycznego w wersji Cabrio przeznaczonego wyłącznie na rynek włoski.

Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor marketingu Stellantis powiedział: „FIAT jest dumny z bycia ambasadorem Włoch na całym świecie. Włochy są naszym fundamentem, siłą napędową i przyszłością, a Mirafiori jest jednym z naszych silników, które reprezentują Włochy, ich ludzi, wartości, dumę i model 500. Jednak obecnie 90% produkcji Mirafiori trafia za granicę. Aby zwiększyć liczbę Fiatów 500 na drogach we Włoszech i odpowiedzieć na potrzeby włoskich klientów, postanowiliśmy wyprodukować nowy model 500 Ibrida. Nowa 500 Ibrida ma włoską nazwę, zostanie opracowana i zaprojektowana w Turynie i będzie z dumą produkowana w Mirafiori. Oczywiste jest, że Mirafiori odgrywa strategiczną rolę dla marki i że nadal inwestujemy we Włochy, model 500 i Mirafiori”.

“Włochy to nasz silnik”

Turyn jest centrum decyzyjnym i projektowym FIAT-a dla całego świata i to właśnie stąd, z każdym kolejnym samochodem, marka podbija światowy rynek. Bo faktycznie FIAT produkuje we Włoszech modele, takie jak 500e, 500X, Pandę i model FIAT Professional Ducato. W 2023 roku marka FIAT wyprodukowała we Włoszech co trzeci swój samochód sprzedawany na całym świecie. Liczba ta jest jeszcze wyższa w samych Włoszech, ponieważ imponujące 70% samochodów marki FIAT sprzedanych w tym kraju zostało wyprodukowanych we Włoszech.

Dzięki Pandzie produkowanej w zakładzie w Pomigliano i 500 w Mirafiori, dwa najbardziej kultowe modele marki FIAT są produkowane we Włoszech.

Mirafiori to miejsce, gdzie powstał Fiat 500, symbol naszego ukochanego kraju, który pokonuje drogi całego świata od Turynu po Tokio, od Los Angeles po Sao Paulo i Berlin.

Wersja hybrydowa zostanie opracowana i zaprojektowana w Turynie, podobnie jak 500e. Jednym słowem, będzie Made in Mirafiori. Ta „włoskość” w czystej postaci dotyczy również jej komponentów: silnik będzie pochodził z fabryki Stellantis w Termoli, układ wydechowy powstanie w Neapolu, a skrzynia biegów będzie również produkowana w zakładzie w Mirafiori.

FIAT zdecydowanie potwierdza swoje zaangażowanie w pojazdy elektryczne, 500 i Mirafiori. Niedawno ogłoszona inwestycja o wartości 100 milionów euro ma na celu zwiększenie potencjału kultowego Fiata 500e dzięki przeprojektowanej platformie, która będzie wykorzystywać technologię akumulatorów nowej generacji, czyniąc ten model bardziej przystępnym cenowo dla klientów.

500e MIRAFIORI

FIAT przedstawia nową edycję specjalną: Fiat 500e MIRAFIORI. Nowa wersja to ukłon w stronę fabryki Mirafiori i jej oddanych pracowników pięćdziesiąt lat po debiucie modelu 131 Mirafiori w 1974 roku.

Model elektryczny w wersji Cabrio wyposażony w akumulator o pojemności 42 kWh lub 23,8 kWh i oferowany w nowym, urzekającym kolorze Niebieskim Celestial, jest idealny na włoskie wakacje i stworzony, by celebrować codzienne życie w atmosferze La Dolce Vita. Oferowane w standardzie

wyposażenie obejmuje system jazdy wspomaganej na poziomie 2 zapewniający płynną jazdę oraz system wspomagania parkowania z widokiem 360° imitującym widok z lotu ptaka. Ponadto doskonały komfort i relaks zapewniają miękkie w dotyku fotele premium, radio z 10,25-calowym ekranem dotykowym i imponujący system audio premium firmy JBL o mocy 320W. Wbudowana nawigacja, usługi online oraz reflektory full-LED zwiększają wrażenia z jazdy. 16-calowe polerowane felgi aluminiowe i chromowane akcenty podkreślają wyrafinowanie wnętrza klasy premium. Jako swoisty ukłon w stronę wyjątkowości tego modelu, FIAT ozdobił tę niezwykłą edycję specjalną nową, umieszczoną na szybie chromowaną plakietką z napisem MIRAFIORI i kultową panoramą Turynu.

Nowa 500e MIRAFIORI będzie dostępna wyłącznie na rynku włoskim począwszy od tego lata.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MESH Works Inc.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
ProfilGate
DSR S.A.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Etyfol