Stokvis Tapes
VIA
Endego
Dla elektrycznego modelu ENYAQ iV ŠKODA zamieniła swoje klasyczne linie wyposażenia na innowacyjne wnętrza w ramach opcji Design Selections. W opcji LODGE tradycyjne pokrycia foteli zastąpiono przy tym tapicerką wykonaną z tkaniny łączącej wełnę z przetworzonym poliestrem z jednorazowych butelek PET.

We współpracy z dostawcami i środowiskiem naukowym marka ŠKODA pracuje już nad kolejnymi produkowanymi w sposób zrównoważony, nadającymi się do recyklingu i trwałymi materiałami do zastosowania w produkcji seryjnej.

- Konsekwentne stosowanie materiałów wyprodukowanych w sposób zrównoważony w naszych obecnych pojazdach zmienia wymagania w dziale zakupów, a tym samym także wymagania wobec naszych dostawców. Zgodnie z naszym hasłem „Simply Clever” pracujemy razem nad tworzeniem innowacyjnych, zrównoważonych materiałów, które wytrzymają codzienne użytkowanie, są łatwe w obróbce, a jednocześnie tworzą atrakcyjny design - podkreśla Markéta Truhelková, Koordynator ds. Zakupów – Wnętrza w ŠKODA AUTO.

ŠKODA priorytetowo traktuje zrównoważony rozwój w ramach zakupu materiałów i komponentów i angażuje do tego swoich partnerów w ramach całego łańcucha dostaw.

Marka od kilkudziesięciu lat współpracuje z czeskim dostawcą Sage Automotive Interior, który opracowuje innowacyjne materiały wdrażane następnie do produkcji. Należą do nich tkaniny wykonane z przetworzonych plastikowych butelek w ramach wnętrza Design Selection LODGE elektrycznej ŠKODY ENYAQ iV. Firma opracowuje również materiały zawierające specjalne włókna, które działają jak podgrzewacze siedzeń i poprawiają komfort użytkowania, a także specjalne włókna odblaskowe. Sage Automotive Interiors ściśle współpracuje z uczelnią wyższą – Politechniką w Libercu.


Tekstylia techniczne z wełny i przetworzonych butelek PET dla modelu ENYAQ iV produkuje także firma AUNDE. Butelki są kruszone, topione i przetwarzane na granulat, który służy do wytwarzania trwałej przędzy. Na krośnie, z 6000 takich nici, powstaje wytrzymała tkanina zgodna ze specyfikacjami projektantów wnętrz ŠKODY. Materiał jest następnie prany i suszony, co nadaje mu wymaganą trwałość.
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

MWM Business Solutions Sp. z o.o.
TM LagerTechnik
Trucksystems.pl Sp. z o.o.
SAMES Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.