Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Amerykański producent aut elektrycznych Tesla ciągle czeka na ostateczne pozwolenie na budowę fabryki, która już powstaje pod Berlinem.

Już latem tego roku z taśm produkcyjnej pierwszej europejskiej fabryki Tesli w Gruenheide pod Berlinem mają zjechać pierwsze samochody elektryczne. Docelowo powstawać tam ma do pół miliona aut rocznie. Budowa fabryki jest już bardzo zaawansowana, ale wciąż prowadzona jest na podstawie tymczasowego pozwolenia. 16 miesięcy po wystąpieniu o zgodę na budowę, Tesla wciąż czeka na ostateczne zielone światło od niemieckich władz.

Amerykański start-up nie kryje już swego zniecierpliwienia tym stanem rzeczy i krytykuje niemieckie władze. Ta sytuacja jest „szczególnie irytująca, bo zasadnicza dopuszczalność przedsięwzięcia została przeanalizowana i potwierdzona przez kilka sądów i żadna decyzja sądowa nie podaje jej w wątpliwość” – pisze firma w opublikowanym w czwartek (08.04.2021) stanowisku dotyczącym skargi organizacji ekologicznej Deutsche Umwelthilfe (DUH) przeciwko Republice Federalnej Niemiec w sprawie dotrzymania celów klimatycznych.

Więcej w serwisie Deutsche Welle.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

 Quality Control Innovation System Sp. z o.o.
Bollhoff Technika Łączenia Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
 C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.