Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Dzięki ugruntowanym zrównoważonym środkom i efektywnemu zarządzaniu produkcją Volkswagen Slovakia jest w stanie poradzić sobie z niezwykle wymagającymi czasami kryzysu jako stabilny i niezawodny pracodawca oraz partner na Słowacji.

Firma zakończyła drugi rok kryzysu solidnymi wynikami na porównywalnym poziomie rok do roku: obrotem w wysokości 9,53 mld euro i zyskiem przed opodatkowaniem w wysokości 264 mln euro. Jednocześnie już piąty rok z rzędu Volkwagen Slovakia ma status największego płatnika do budżetów publicznych w tym kraju.

„Nasza firma stoi w obliczu niezwykle trudnych warunków. Udało nam się utrzymać solidne wyniki głównie dzięki sprawnemu zarządzaniu produkcją, zwiększonej wydajności we wszystkich obszarach oraz ścisłej dyscyplinie kosztowej, które stały się naszym priorytetem w ostatnich latach, a wyniki dowodzą, że jesteśmy na dobrej drodze” – powiedział dr. Oliver Grünberg, Prezes Zarządu i Członek Rady Technicznej Volkswagen Slovakia.

W 2021 roku Volkswagen Slovakia wyprodukował 308 990 pojazdów pięciu koncernowych marek. SUVy stanowiły prawie 70 proc. produkcji. Udział pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in wzrósł do 28 proc. W segmencie małych pojazdów miejskich w ubiegłym roku zakończono produkcję elektrycznych modeli Škoda CITIGOe iV oraz SEAT Mii. Uwolnione moce produkcyjne zostaną wykorzystane do produkcji zapowiedzianych nowych modeli Volkswagen Passat i Škoda SUPERB.

Oprócz samochodów w 2021 roku wyprodukowano również 26 410 skrzyń biegów, 19,7 mln komponentów i 3 530 narzędzi do operacji produkcyjnych.

W fabryce Volkswagen Slovakia w Bratysławie wytwarzane są modele VW Touareg, Porsche Cayenne, Audi Q7 i Q8, Škoda Karoq oraz VW e-Up. Natomiast w Martinie spółka wytwarza komponenty (m.in. skrzynie biegów oraz ich elementy) dla innych fabryk Grupy VW.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
BARIBAL Group
WOLMOT Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
Zakłady Metalowe „Postęp” S.A.
TIMRET Sp. z o.o.