Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
ArcelorMittal Europe - Flat Products i Polmotors, jeden z wiodących międzynarodowych graczy na światowym rynku obróbki metali i montażu komponentów motoryzacyjnych, podpisali na początku kwietnia br. porozumienie o współpracy, aby zmniejszyć emisję CO2 w łańcuchu dostaw. To wyzwanie chcą zrealizować, wykorzystując rozwiązania XCarb®.

Porozumienie o współpracy pomiędzy ArcelorMittal Europe - Flat Products i Polmotors nie tylko wzmacnia długotrwałe partnerstwo tych firm, ale także zwiększa zakres poprzez stworzenie długoterminowych relacji w zakresie dostaw. Stawiając sobie za cel rozszerzenie zastosowań rozwiązań XCarb®, ArcelorMittal i Polmotors dążą do zmniejszenia wpływu na środowisko stali wykorzystywanej w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej.

Porozumienie skupia się głównie na przeanalizowaniu sposobów ograniczenia emisji z zakresu 3 –przypisywanych zakupionej stali - a także zwiększaniu i testowaniu wykorzystania stali pochodzącej z recyklingu w produktach niskoemisyjnych. Angażuje również obie firmy do zwiększenia udziału produktów XCarb® wykorzystywanych w łańcuchu dostaw.

Mówiąc o umowie z Polmotors, Paul Brettnacher - dyrektor ds. marketingu odpowiedzialny za segment motoryzacyjny, opakowań i blach elektrotechnicznych w ArcelorMittal Europe - Flat Products powiedział: „Ta współpraca jeszcze bardziej wzmacnia nasze wspólne podejście do projektów związanych ze zrównoważonym rozwojem. To dzięki współpracy z klientami osiągniemy nasz cel, jakim jest redukcja emisji CO2 w Europie o 35% do 2030 r. i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. ArcelorMittal Europe - Flat Products wesprze Polmotors w osiągnięciu pozycji lidera dekarbonizacji w przemyśle motoryzacyjnym”.

Maciej Grabos – wiceprezes Polmotors odpowiedział: „Nasza Grupa, jako partner liderów branży motoryzacyjnej, odgrywa ważną rolę w rozwoju produktów i technologii służących do opracowywania konstrukcji nadwozi nowoczesnych pojazdów. Naszym celem jest bycie liderem w wytwarzaniu, wdrażaniu i montażu zaawansowanych technologicznie wyrobów stalowych, aby zapewnić klientom usługi i rozwiązania „szyte na miarę” oraz stać się dla nich punktem odniesienia w zakresie doskonałości produktu. To zobowiązanie jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu: misją Polmotors jest tworzenie produktów, które są lżejsze, bezpieczniejsze i mają mniejszy wpływ na środowisko, a wszystko to przy wsparciu ArcelorMittal".
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

PILOUS Packaging Polska Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
GATNER GROUP Sp. z o.o. CNC Sp.k.
Poliamid Plastics Sp. z o.o.
item Polska Sp. z o. o.