Stokvis Tapes
Takoni
VIA
sseGrupa Romana Karkosika stawia na motoryzacyjne innowacje - głównie z myślą o Volkswagenie. Liczy na kilkadziesiąt milionów złotych z UE.

Boryszew specjalizuje się w przetwórstwie metali nieżelaznych i produkcji komponentów do samochodów. W drugim segmencie najważniejszym partnerem grupy, kontrolowanej przez Romana Karkosika, jest Volkswagen. Właśnie ta współpraca spowodowała, że w Boryszewie wiele się zmieni. - Planujemy istotnie zwiększyć nakłady na badania i rozwój w branży motoryzacyjnej - mówi Jarosław Michniuk, prezes Boryszewa.

Dwa modele współpracy

Tłumaczy, że jeszcze kilka lat temu Volkswagen, tworząc nowy produkt, brał na siebie 70 proc. prac badawczo-rozwojowych, resztę zlecając kontrahentom. Teraz zmienia politykę - już niebawem to na poddostawcach spoczywać będzie gros tego typu prac.

Więcej w "Pulsie Biznesu".
0
Udostępniono
MotoSolutions

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

1Logistics Żuralski Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Gotec Plastics Polska sp. z o.o.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
Etisoft Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.