Stokvis Tapes
Takoni
VIA
Galvanopartners
8 czerwca br. odbyła się uroczystość odczytania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej fabryki koncernu BULTEN.

Zakład powstanie na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w gminie Radziechowy-Wieprz.

Bulten to jeden z największych na świecie dostawców elementów złącznych dla branży motoryzacyjnej. Mająca zakłady produkcyjne na prawie wszystkich kontynentach firma od 1998 roku obecna jest w Bielsku-Białej i Wilkowicach. Teraz wybuduje nowoczesny zakład na Żywiecczyźnie.

Na terenie inwestycji właśnie zaczęło się stawianie fundamentów. W uroczystości odczytania aktu erekcyjnego udział wzięli przedstawiciele firm Bulten Invest i Bulten Polska, przedstawiciele firm projektujących i realizujących inwestycję oraz władze samorządowe. Zdalnie obecni byli także przedstawiciele Zarządu Spółki ze Szwecji.
bulten new plant poland
- Firma Bulten postrzegana jest jako pracodawca bezpieczny, a technologia, której użyjemy, wpisuje się nie tylko w trendy ekologiczne, ale także w trendy Przemysłu 4.0. Środowisko pracy, które stworzymy, będzie bezpieczne i przyjazne dla naszych pracowników -  mówił Radosław Banach, Prezes Zarządu Bulten Invest Sp. z o.o. i Bulten Polska S.A. Podziękował także samorządom za otwartość i przychylność w czasie pandemii COVID-19, która pokrzyżowała szyki inwestorom i utrudniła formalności.

Andras Nyström, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Bulten podkreślał, że zakład może być kolejnym kamieniem milowym w 148-letniej historii firmy. Zaznaczył też, że w trakcie budowy kluczowe będzie realizowanie założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju i środowiska.

- W pierwszym etapie inwestycji na tym terenie powstaną hale produkcyjne, budynki biurowe, ale także farmy OZE (odnawialnych źródeł energii) – wierzymy, że to rozwiązanie pozwoli nam osiągnąć cel, jaki sobie postawiliśmy: neutralnej emisyjnie produkcji. Docelowo – ten zakład produkcyjny będzie jednym z najbezpieczniejszych, najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych środowisku i lokalnej społeczności - mówiła Ilona Szłapa, kierownik projektu z ramienia Bulten Polska.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu: Stanisław Kucharczyk - Wicestarosta Żywiecki, Jarosław Gowin - Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Żywiec i Maciej Mika - Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz. Podkreślali wagę inwestycji dla regionu, jej innowacyjny charakter i perspektywy, jakie kreśli dla lokalnej społeczności.

Planowany termin uruchomienia nowego zakładu: 2023 r.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

YETICO S.A.
BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
HQ Plastics
Kempny Komponenty
Galwanizer Sp. z o.o.
Shapers’ Polska Sp. z o.o.