Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Ekoenergetyka, wiodący europejski producent ładowarek do pojazdów elektrycznych, otworzył nową linię produkcyjną, która podwoi prędkość produkcji i jednocześnie poprawi jakość oraz wydajność urządzeń.


Nowa linia, zainaugurowana dzisiaj, może produkować do 50 ładowarek na każdej ośmiogodzinnej zmianie, a liczba ta wzrośnie do 90 sztuk na początku 2025 roku. Firma planuje dalszą automatyzację linii w przyszłym roku, wprowadzając roboty przemysłowe do niektórych elementów procesu produkcyjnego. Inwestycja jest częścią strategicznego planu firmy, mającego na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych, podwojenie sprzedaży i zaspokojenie rosnącego popytu.

Nowa linia montażowa pomoże Ekoenergetyce odpowiedzieć na utrzymujący się silny popyt na ładowarki związany z rozwojem e-mobilności, a także rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), które określa minimalne wymagania dotyczące dostępności publicznie dostępnej infrastruktury ładowania. Po zdobyciu 20% udziału w rynku miejskich stacji ładowania autobusów w Europie, Ekoenergetyka skupiła się na rynku ładowania pojazdów elektrycznych należących do osób prywatnych oraz na potrzeby elektrycznych samochodów ciężarowych.

- Nowa linia montażowa pokazuje nasze zaangażowanie w ciągłe udoskonalanie produktów, ponieważ odpowiadamy na zmieniające się potrzeby tego rosnącego rynku - powiedział Współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyki Bartosz Kubik. - Nasz nowy obiekt jest kluczowym krokiem w odchodzeniu od montażu stanowiskowego. Poprawi on wydajność poprzez zwiększenie szybkości, zmniejszenie ryzyka wystąpienia błędów oraz szybsze i tańsze ich korygowanie.

Ekoenergetyka planuje dalsze udoskonalanie nowej linii, w tym poprzez wprowadzenie Systemu Realizacji Produkcji oraz systemu andon, który wykrywa problemy jakościowe i procesowe. Nowe systemy cyfrowe od dostawcy automatyki przemysłowej Raion poprawią precyzję i jakość.

Firma zaprezentowała linię produkcyjną gościom odwiedzającym konferencję CharIN Testival. Ekoenergetyka jest gospodarzem najnowszej edycji wydarzenia, które gromadzi firmy ze społeczności e-mobilności i ich ekspertów technologicznych w celu przeprowadzenia testów zgodności i interoperacyjności pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania.

W ubiegłym roku Ekoenergetyka podpisała kontrakty na dostawę urządzeń dla operatorów punktów ładowania (CPO), w tym z portugalskim Powerdot, który oferuje ponad 3500 punktów ładowania w Europie; Ionity, należącym do producentów samochodów Audi, BMW, Ford, Hyundai-Kia i Porsche; oraz PKN Orlen.

Założona w 2009 roku Ekoenergetyka wyrosła z akademickiego projektu badawczego i zatrudnia obecnie ponad 1000 osób. Jej ekspansja jest wspierana przez Enterprise Investors, wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity, który objął znaczący pakiet mniejszościowy w 2022 roku. Fundusz ogłosił plany zainwestowania ponad 45 milionów euro w projekty e-mobilności.
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

item Polska Sp. z o. o.
VIA Technika Obróbki Powierzchniowej Sp. z o.o.
ProfilGate
BARIBAL Group
Alucrom Sp. z o.o.
Takoni Sp. z o.o.