GTÜ, Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego opublikowało raport na temat jakości samochodów używanych.
Podstawą raportu na rok 2011 jest 5 mln przeglądów technicznych dokonanych na samochodach używanych. Na tej podstawie eksperci stuttgarckiej organizacji kontroli i rzeczoznawców GTÜ ustalili mocne i słabe strony 215. popularnych modeli. Nowy raport GTÜ na temat samochodów używanych ma na celu ułatwić prawidłowy wybór i trafne decyzje zakupowe.
Wśród samochodów segmentu A i B - w rankingu jakości pojazdów w wieku 1 - 3 lat - Fiat 500 zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce, wyprzedzając Toyotę Yaris i Mazdę 2.
Przypomnijmy, że według Niemieckiego Automobilklubu ADAC w rankingu niezawodności samochodów segmentu A i B za rok 2008, inny model koncernu - Fiat Panda zajął pierwsze miejsce, pozostawiając za sobą Toyotę Aygo i Peugeota 206. W tym samym rankingu, Fiaty Punto i Grande Punto zostały sklasyfikowane na wysokim czwartym miejscu.
Także za rok 2009 wg ADAC - Fiat Panda został uznany za najbardziej niezawodny model na rynku w klasie samochodów małych, wyprzedzając VW Foxa (w klasyfikacji samochodów które zostały po raz pierwszy zarejestrowane w roku 2009).
Zarówno Fiat Panda, jak i 500-tka szczycą się wieloma otrzymanymi prestiżowymi nagrodami, a Fiat Auto Poland, gdzie są produkowane - zalicza się do najlepszych w światowym przemyśle samochodowym (m.in. w 2007 roku tyski zakład Fiat Group Automobiles dołączył do prestiżowego grona przedsiębiorstw „Word Class Manufacturing”, tj. posiadających i stosujących najlepsze i najskuteczniejsze metody zarządzania systemem produkcyjnym w skali światowej). Wcześniej, w 2004 roku, zakład otrzymał Polska Nagrodę Jakości, a w 2005 roku był Finalistą Europejskiej Nagrody Jakości - EFQM, jako pierwsze polskie przedsiębiorstwo w historii tego konkursu.
Pierwsze miejsca dla Fiatów: Pandy i 500-tki w wyżej wymienionych niemieckich rankingach to potwierdzenie najwyższych standardów jakościowych stosowanych w tyskim zakładzie koncernu Fiat.
Do końca września br. Fiat Auto Poland wyprodukował 1 816 985 Pand i 597 431 500-tek, od momentu ich wprowadzenia do produkcji.