Takoni
Stokvis Tapes
VIA
Galvanopartners
Wyprodukowany w zakładach Volkswagen Poznań we Wrześni Volkswagen Crafter trafił do Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Będzie tam wykorzystywany w celach dydaktycznych, w realizacji zajęć praktycznych przez uczniów w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych.


Volkswagen Poznań już od 16 lat współpracuje blisko z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu, w którym młodzież może pozyskać odpowiednie kwalifikacje w takich zawodach jak: automatyk (z elementami mechatroniki), elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych oraz mechatronik. Uczniowie klas patronackich Volkswagen Poznań mają tam do dyspozycji świetnie wyposażony, korzystający z najnowszych technologii i rozwiązań warsztat. Teraz, w zdobyciu odpowiednich umiejętności i kwalifikacji w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych, dodatkowo pomoże uczniom udostępniony przez spółkę Volkswagen Poznań samochód - Volkswagen Crafter.

- To właśnie z myślą o uczniach kształcących się w zawodzie elektromechanik samochodowy powiększyliśmy wyposażenie warsztatu szkolnego o samochód Volkswagen Crafter wyposażony w dwulitrowy, czterocylindrowy silnik Diesla. Dzięki temu, uczniowie będą mogli poznać tajniki montażu i demontażu oraz poszerzą umiejętności z zakresu diagnostyki samochodowej nie tylko w teorii ale i w praktyce - wyjaśnia Piotr Osiński, instruktor praktycznej nauki zawodu w Volkswagen Poznań.

- Stworzenie doskonałych warunków dla rozwoju zawodowego młodzieży to jedno z najważniejszych zadań naszej szkoły. Wykształcenie specjalistów nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc naszych partnerów z Volkswagen Poznań. Niezmiernie cieszy mnie to, że nasze cele spotykają się w jednym punkcie: wykształcony fachowiec, pożądany na rynku pracy. Dzięki takim dniom jak dzisiaj, można optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Z całego serca dziękuję - powiedział podczas przekazywania samochodu dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, Przemysław Jankiewicz.

- Kształcenie zawodowe zorganizowane pod patronatem Volkswagen Poznań otwiera przed młodymi ludźmi bardzo szerokie perspektywy i tworzy kluczową podstawę bezpiecznej przyszłości zawodowej dla wielu z nich. I to zabezpieczenie jest cennym atutem - zarówno dla uczniów oraz absolwentów, jak i dla samej firmy. Wieloaspektowy proces kształcenia jest optymalnie dopasowany do potrzeb współczesnego rynku i do potrzeb samej spółki Volkswagen Poznań. Wszyscy absolwenci, którzy na zakończenie kształcenia spełniają kryteria przyjęć, zasilają szeregi załogi zakładów w Poznaniu lub we Wrześni, a najlepsi uczniowie biorą udział w wymianach międzynarodowych, podczas których mogą poznać pracę w zróżnicowanych zespołach odbywając praktyki w innych fabrykach Grupy Volkswagen w Europie - podkreśla Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji.

Współczesny rynek pracy, jego potrzeby oraz nowoczesne technologie stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, wymagają nowych, unikatowych kompetencji, które dostarczyć mogą tylko wysoko wykwalifikowani pracownicy. Volkswagen Poznań już od 16 lat umożliwia zdobycie wykształcenia i doświadczenia zawodowego odpowiadającego najwyższym europejskim standardom, stawiając na kształcenie dualne, czyli na system oparty na ścisłej współpracy szkoły i przedsiębiorstwa. Celem takiego współdziałania jest wykształcenie młodego pokolenia specjalistów z różnych dziedzin technicznych, którzy będą gotowi sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą praca w nowoczesnym przemyśle motoryzacyjnym.

Zwrócił na to uwagę Starosta Poznański Jan Grabkowski, podkreślając podczas uroczystości przekazania samochodu: „Rynek pracy odczuwa dzisiaj mocno brak dobrze wykształconych fachowców. Przewidując taką sytuację już kilkanaście lat temu postawiliśmy na szkolnictwo branżowe. Żeby jednak edukacja tego typu miała sens, trzeba zapewnić młodym ludziom praktyki na wysokim poziomie. Zgodnie z wybranym zawodem muszą szukać nie tylko rozwiązań teoretycznych, ale też wprowadzać je w życie. Samochody treningowe dadzą naszym uczniom taką możliwość. Będzie to praktyczny sprawdzian ich umiejętności. Inicjatywa przekazania samochodu Zespołowi Szkól nr 1 w Swarzędzu wpisuje się w podstawy kształcenia dualnego, które powiat poznański wspólnie z firmą Volkswagen Poznań prowadzi od 2005. Wtedy w swarzędzkiej „Jedynce” ruszyła pierwsza klasa patronacka. Dziś o miejsce w takich oddziałach ubiega się bardzo wielu chętnych. To pokazuje, że młodzież dostrzega w nich szansę na lepszą przyszłość.”
0
Udostępniono
Siemens
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

HQ Plastics
Bimax Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
Stokvis Tapes Polska Sp. z o.o.
Mondi Simet Sp. z o.o.
RABUGINO Sp. z o.o.