Stokvis Tapes
VIA
W związku z zapowiedzią restrukturyzacji działalności w obszarze autobusów MAN Truck & Bus SE i redukcją 860 miejsc pracy w zakładzie w Starachowicach Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN Bus Sp. z o. o. skierowała do szefa koncernu swój pisemny sprzeciw.

"Szanowny Pan Alexander Vlaskamp
Prezes MAN Truck & Bus SE

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” w MAN Bus Sp. z o.o. zdecydowanie sprzeciwia się planom redukcji 860 miejsc pracy, co oznacza zwolnienie takiej ilości osób. Informacja o zwolnieniu tak dużej ilości pracowników jest dla nas niezrozumiała, bo tuż przed tą wiadomością przyjmowano do firmy nowych pracowników na skalę masową.

Nie do przyjęcia dla nas jest faworyzowanie zakładu MAN w Ankarze, gdzie ma być produkowanych 12 autobusów dziennie, a w zakładzie w Starachowicach zaledwie 8. Uważamy, że zmniejszanie ilości produkowanych w Starachowicach autobusów i związane z tym ograniczanie zatrudnienia jest początkiem przenoszenia produkcji autobusów do Ankary. Nie ma na to naszej zgody.

Apelujemy do Zarządu koncernu o wycofanie się z planów redukcji miejsc pracy i podjęcie stosownych działań mających na celu zapewnienie stabilności zatrudnienia w zakładzie w Starachowicach.

Do wiadomości:

Michael Kobriger - prezes MAN Truck & Bus SE
Münür Yavuz - prezes MAN Bus
Mehmet Sermet – kierownik MAN BUS Starachowice
Dariusz Dąbrowski - sekretarz generalny Światowej Rady Zakładowej Volkswagen AG
Karina Schnur - przewodnicząca Rady Zakładowej Monachium
Mariusz Dzwonek - członek Rady Nadzorczej MAN MTB SE"
0
Udostępniono
baza dostawcow

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

BWI Poland Technologies Sp. z o.o.
NESDESIGN Sp. z o.o.
LINEX Sp. z o.o.
TIMRET Sp. z o.o.
ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o
Lubricant Polska Sp. z o.o.