Takoni
Stokvis Tapes
Galvanopartners
VIA
Od czerwca wynagrodzenia zasadnicze pracowników dwóch sosnowieckich firm należących do Grupy Prima Sole Components wzrosły o 400 zł brutto. Przedstawiciele organizacji związkowych podpisali z pracodawcą porozumienie 31 maja.

Agnieszka Marcińska, przewodnicząca międzyzakładowej organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” zrzeszającej pracowników firm: Prima Sosnowiec Advanced Plastic Technologies i Prima Sosnowiec Complex Plastic Systems, podkreśla, że w czerwcu stawki godzinowe zostały podniesione o 2,38 zł brutto, czyli o ok. 400 zł miesięcznie. O 400 zł brutto wzrosły także zarobki osób wynagradzanych w systemie miesięcznym. Zgodnie z zapisami porozumienia, w styczniu przyszłego w życie wejdą w życie podwyżki w takiej samej wysokości.

W porozumieniu płacowym znalazł się także zapis stanowiący, że premia z okazji Świąt Bożego Narodzenia nie będzie niższa od tej, która zostanie wypłacona w innych europejskich zakładach wchodzących w skład Grupy.

W Prima Sosnowiec Advanced Plastic Technologies i Prima Sosnowiec Complex Plastic Systems produkowane są plastikowe komponenty motoryzacyjne. W obydwu zakładach zatrudnionych jest łącznie około 700 osób.
0
Udostępniono
MotoSolutions
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

CVGS Sp. z o.o. Sp. k.
Sigfox Poland Sp. z o.o.
MRS ELECTRONIC Sp. z o.o.
WOLMOT Sp. z o.o.
ZG Lighting Polska Sp. z o.o.
T.ERRE POLSKA Sp. z o.o.