Stokvis Tapes
Takoni
Galvanopartners
VIA
Grupa Volkswagen i Mahindra & Mahindra Ltd. ogłosiły, że planują rozszerzyć swoją współpracę. Przedstawiciele obu firm podpisali umowę dotyczącą dostaw komponentów opartych na platformie MEB, które pozwolą stworzyć platformę elektryczną INGLO dla Mahindry.

To otwiera kolejny etap rozpoczętej na początku tego roku współpracy. Umowa przewiduje opracowanie pięciu elektrycznych SUV-ów, a łączny wolumen ma przekroczyć milion aut. Ponadto obie firmy będą szukać dalszych możliwości współpracy, co pozwoli przyspieszyć elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjnego.

Mahindra zaprezentowała swoją nową rodzinę elektrycznych SUV-ów podczas imprezy Mahindra Born EV w Banbury w Wielkiej Brytanii. Elektryczne SUV-y zostaną wprowadzone na rynek w oparciu o nową platformę INGLO, która z kolei będzie wykorzystywać komponenty MEB, w tym elektryczny układ napędowy i zunifikowane akumulatory Volkswagena. Umowa precyzuje najważniejsze warunki handlowe i techniczne wraz z potencjalną lokalizacją fabryki ogniw. Ostateczny kształt umowy zostanie wypracowany do końca 2022 roku.

Kolejnym krokiem na drodze do przyspieszenia elektryfikacji indyjskiego rynku motoryzacyjnego będzie analiza potencjalnych obszarów współpracy, np. projektowania pojazdów, lokalizacji fabryki ogniw akumulatorowych oraz rozwiązań w zakresie ładowania i zaopatrzenia w energię elektrycznego ekosystemu w Indiach.
„Cieszymy się, że udało nam się wypracować szerszy zakres współpracy między naszymi firmami. Volkswagen i Mahindra mogą znacząco przyspieszyć elektryfikację Indii – ogromnego rynku motoryzacyjnego z ambitnymi planami dotyczącymi ochrony klimatu. Platforma elektryczna MEB i jej komponenty są kluczem do przystępnej cenowo zrównoważonej mobilności na całym świecie. Partnerstwo dowodzi, że nasza działalność w zakresie platform jest wysoce konkurencyjna, a MEB jest na dobrej drodze, aby stać się jedną z wiodących otwartych platform dla elektromobilności. Realizujemy w ten sposób założenia naszej strategii NEW AUTO, aby uczynić platformy jednym z filarów działalności naszej grupy i zwiększać zyski dzięki efektowi skali” – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen, odpowiedzialny za technologię i prezes spółki Volkswagen Group Components.

„Podpisanie umowy techniczno-handlowej jest znaczącym krokiem naprzód w naszym partnerstwie z Volkswagenem. Nasza platforma INGLO oferuje niezrównany potencjał wzrostu i dalszego dostosowywania do opracowywania nowych i innowacyjnych produktów, nie tylko dla Indii, ale dla rynków globalnych. Naszym celem jest upowszechnienie elektromobilności w Indiach poprzez wprowadzenie elektrycznych SUV-ów z najnowocześniejszą technologią. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest szansa na dalsze zacieśnianie współpracy z Volkswagenem i jesteśmy pewni, że razem będziemy mogli kształtować ekscytującą, elektryczną przyszłość” – powiedział Rajesh Jejurikar, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacji i rolnictwa w Mahindra & Mahindra Ltd.

Ze sprzedażą na poziomie ok. 3 mln aut rocznie Indie są jednym z pięciu największych rynków motoryzacyjnych na świecie. Tylko tam i w Chinach liczba rejestracji nowych samochodów wzrosła w pierwszej połowie 2022 roku. Oczekuje się, że elektryfikacja segmentu samochodów osobowych w najbliższych latach znacząco przyspieszy.
0
Udostępniono
baza dostawcow
Siemens

Najnowsze wpisy w bazie dostawców

Bimax Sp. z o.o.
Lubricant Polska Sp. z o.o.
PLAST-MET Automotive Systems Sp. z o.o.
Deltax Programming Sp. z o.o.
Nifco Poland Sp. z o.o.
ANT Solutions Sp. z o.o.